Dėl agresyvaus kovos stiliaus Tysonu pramintas vienas geriausių pasaulio graikų-romėnų stiliaus imtynininkų Mindaugas Ežerskis, kad yra vertas šios pravardės, įrodė ir Lietuvos čempionate. Pasaulio vicečempionas pastaruoju metu demonstruoja nepriekaištingą sportinę formą: neseniai įtikinamai laimėjęs Prancūzijoje vykusį prestižinį turnyrą, savaitgalį M.Ežerskis užtikrintai Vilniuje tapo ir Lietuvos čempionu.

Pabūgę jo firminio veiksmo – metimo per save stipriai suspaudus varžovo galvą – keli patyrę atletai išvis atsisakė kovoti su favoritu.

Laukia šeimos pagausėjimo

Susigrumti su M.Ežerskiu ryžosi tik planetos jaunimo pirmenybių prizininkas šiaulietis Robertas Budris.
Tačiau svorio kategorijos iki 96 kg finalinėje kovoje jis sugebėjo pasipriešinti tik per pirmąjį kėlinį.
M.Ežerskis antrojo kėlinio pradžioje tarsi replėmis apglėbė varžovui galvą ir jį švystelėjo tiesiai ant menčių.
Iškart po apdovanojimo čempionas skubėjo į namus, kur jo laukė dienas prieš gimdymą skaičiuojanti žmona.

Medalių užteko ne visiems

Tuo tarpu kitose svorio kategorijose vyko įnirtingos kovos, nors anksčiau iš rajonų atvykusius jaunus atletus Lietuvos olimpiniame sporto centre susibūrę rinktinės lyderiai įveikdavo be vargo. Šįkart net keli pripažinti imtynininkai liko be medalių. Bronzos medalį tik paskutinėmis sekundėmis išplėšė Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvis Svajūnas Adomaitis (iki 60 kg) ir Europos čempionato ketvirtosios vietos laimėtojas Valdas Šidlauskas (iki 120 kg).

Sudomino dukters draugas

Visas atletų dvikovas akylai stebėjo tarp žiūrovų įsitaisiusi vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė. Moteris aistringa imtynių gerbėja tapo prieš kelis mėnesius, kai jos duktė pradėjo draugauti su perspektyviu Lietuvos imtynininku, pasaulio jaunimo pirmenybių prizininku Aleksandu Kazakevičiumi. Tačiau šįkart kontrolierės favoritui nepasisekė. Po labai atkaklios finalinės kovos paskutinėmis pratęsimo sekundėmis jį įveikė labiau patyręs praėjusių metų pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas Valdemaras Venckaitis (iki 74 kg). Visas jėgas kovai atidavę atletai po teisėjo švilpuko vėl tapo draugais ir dar ilgai vienas kito nepaleido iš glėbio.

Kuria planus olimpiadai

„Tokia dvikova galėtų papuošti net ir pasaulio čempionatą“, – po atkaklaus finalo džiaugėsi Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Andrejus Gribojedovas.
Lietuvos čempionatas – vienas paskutinių etapų prieš prasidedančius atrankos į 2008 m. olimpines žaidynes turnyrus.

„Su graikų-romėnų imtynių rinktine Pekine siejame didžiules viltis.

Kelialapius į olimpiadą jau iškovojo M.Ežerskis ir V.Venckaitis, bet tikimės, kad prie jų prisijungs dar bent trys atletai“, – sakė A.Gribojedovas.

Gerardas KOKAITIS

Valdemaras Venckaitis (raudona triko) įveikė Aleksandrą Kazakevičių svorio kategorijos iki 74 kilogramų finale

Laimutis Adomaitis (sv. kat. iki 84 kg, raudona triko) ant imtynių kilimo pranašesnis už treniruočių partnerį Vladislavą Lukaševičių

Pasaulio imtynių vicečempionas Mindaugas Ežerskis (sv. kat. iki96 kg, raudona triko) nesunkiai įveikė Robertą Budrį