Vilniuje baigėsi 65-asis Lietuvos imtynių čempionatas, kurio dalyviai išsidalijo septynis graikų-romėnų imtynių bei penkis – moterų imtynių medalių komplektus.

Nustebino žiūrovų gausa

„Atžalyno” sporto mokyklos treneris Aivaras Kaselis vakar „Šiaulių naujienoms” sakė, kad kovos vyko ne tik dėl medalių, bet ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje, kuri šiais metais pasaulio ir Europos čempionatuose pradės kovą dėl kelialapių į 2012 metų Londono olimpines žaidynes.

Anot stratego, Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Darius Čepauskas džiaugėsi  augančiu imtynių populiarumu: „Jį labiausiai nustebino žiūrovų gausa. Tikėtasi, kad daug žiūrovų susirinks pažiūrėti pasaulio ir Europos čempionatuose pergales skinančių geriausių Lietuvos imtynininkų, tačiau tokio susidomėjimo tikrai nelaukta – netgi pritrūko sėdimų vietų”.

„Jautėme pareigą laimėti didžiąją dalį medalių”

Lietuvos čempionate moterų imtynės vyko penkiose svorio kategorijose. Šios varžybos sulaukė didžiausio gausiai susirinkusių žiūrovų susidomėjimo ir emocijų.

„Kadangi Šiauliuose suformuotas Lietuvos moterų imtynių pagrindas, jautėme pareigą  laimėti didžiąją dalį medalių. Rinktinės vardu norėtume padėkoti Šiaulių universitetui už pagalbą pasiruošimo etapuose”, – sakė A. Kaselis.

Taigi lieka tik pasidžiaugti „Atžalyno” sporto mokyklos čempionėmis, kuriomis tapo: Giedrė Blekaitytė (sv. kat. iki 72 kg), Indrė Bubelytė (sv. kat. iki 63 kg), Aistė Balčiūnaitė (sv. kat. iki 59 kg) ir Deimantė Butavčiūtė (sv. kat. iki 51 kg). Čempiones treniruoja A. Kaselis, V. Žibutis ir A. Stočkus.

Antrąsias vietas laimėjo: Toma Kukuškinaitė (sv. kat. iki 72 kg, tr. E. Skrickas), Danutė Domikaitytė (sv. kat. iki 63 kg) ir  Kristina Domikaitytė (sv. kat. iki 48 kg). Trečiąsias vietas užėmė: Sima Žiogaitė (sv. kat. iki 59 kg, tr. R. Dijokas, A. Šulcas), Gerda Musiejukaitė (sv. kat. iki 51 kg) ir  Giedrė Balčiūnaitė (sv. kat. Iki 48 kg).

Puikus šiauliečių pasirodymas

Graikų–romėnų imtynės vyko septyniose svorio kategorijose. Geriausiai kovojo „Atžalyno” sporto mokyklos ir „Vijolių” vidurinės mokyklos auklėtinis Tomas Galkus (sv. kat iki 96 kg). Jis tapo vicečempionu – finale vos vienu tašku  pralaimėjo kauniečiui Pasaulio jaunimo čempionato medalininkui Aldui Lukošaičiui.

Šioje svorio kategorijoje šiauliečiai jau daugelį metų turi savų lyderių. Joje kovojo Pasaulio ir Europos medalininkai Mindaugas Ežerskis ir Robertas Budris.  „Turint patirties ir puikius šio svorio treniruočių partnerius, galima tikėtis ir gerų rezultatų”, – dienraščiui sakė treneris A. Kaselis.

Trečiąsias vietas svorio kategorijoje iki 96 kilogramų čempionate iškovojo ir Aurimas Žibutis, ir Haroldas Rudzinskas. Praėjusių metų vicečempionas Povilas Žukauskas (sv. kat. iki 66 kg) iškovojo trečiąją vietą tarp 21 dalyvio. Šis atletas jau šeštą kartą pasidabino šalies suaugusiųjų čempionato medaliu. Graikų-romėnų imtynininkus treniruoja V. Žibutis, A. Kaselis, A. Stočkus ir E. Skrickas.