Klaipėdiečiai Lietuvos laisvųjų imtynių čempionate Anykščiuose laimėjo keturis aukso medalius, daugiausia iš visų komandų. Tačiau mūsų komandos vyriausiasis treneris Sergejus Kasimovas neploja katučių – pernai ir užpernai nugalėtojais tapdavo po šešis uostamiesčio vyrus.

„Kai kurie imtynininkai pakeitė svorio grupes, – kodėl buvo laimėta mažiau aukso medalių, priežastis vardijo S.Kasimovas. – Laimėti turėjo finale nusileidęs Valdas Visagorskis, treneriu tapo anksčiau pirmąsias vietas užimdavęs Vytas Čiumakovas.“

Pirmasis, kaip reikia tapti čempionu, pavyzdį parodė Šarūnas Jurčys (svorio kategorija iki 60 kg). Jis iki finalo nužingsniavo be vargo, o lemiamoje kovoje įveikė nuolatinį varžovą raseiniškį Titą Grišių.

Dar lengviau auksinę viršūnę pasiekė Arnas Draugelis (iki 66 kg). Klaipėdietis apgynė pernai iškovotą čempiono vardą, finale nesunkiai nugalėjęs kaunietį Eriką Petraitį.

Pergalių tradicijos nenutraukė ir Edgaras Voitechovskis (iki 84 kg). Uostamiesčio stipruolis lemiamoje kovoje susirėmė su senu pažįstamu, šiuo metu sostinėje gyvenančiu Giedriumi Morkiu. Varžovas neturėjo nė mažiausios vilties.

Daugiausia džiaugsmo treneriams suteikė po sunkios traumos ant kilimo pasirodęs Mindaugas Rumbutis (iki 96 kg). Daugiau nei pusę metų negalėjęs kovoti klaipėdietis lengvai pateko į finalą. Čia jo laukė Europos čempionate devintą vietą užėmęs radviliškietis Simas Asačiovas. Mūsų atletas buvo aktyvesnis ir tvirtai laimėjo kovą.

Lemiamo žingsnio nežengė vienintelis V.Visagorskis, rungtyniavęs gausiausioje svorio iki 74 kilogramų grupėje. Iki finalo visus varžovus nugalėjęs aiškia persvara, lemiamoje dvikovoje apmaudžiai pralaimėjo Edvinui Sidaravičiui iš Vilkaviškio. Anot S.Kasimovo, mūsų imtynininkas „pramiegojo“ varžovo ataką ir buvo prispaustas ant menčių.

Dar keturi klaipėdiečiai pasidabino bronzos medaliais: pirmą kartą prizininku tapęs Andrejus Samoilovas (iki 55 kg), Paulius Zaicevas (iki 66 kg), Pranas Visagorskis ir Rostislavas Legenzovas (iki 74 kg).