Mūsų šalies imtynių meistrai puikiai startavo naujame sezone. Pirmajame olimpinių metų tarptautiniame Herman Kare graikų-romėnų imtynių turnyre Lietuvos komanda (57 tšk.) užėmė pirmą vietą. Kouvaloje vykusiose varžybose lietuviai aplenkė antroje vietoje likusius norvegus (46 tšk.) ir rusus (46 tšk.).

Puikiai varžybose grūmėsi sportinę formą atgaunantis Mindaugas Ežerskis. Svorio kategorijoje iki 96 kilogramų kovojęs atletas įveikė švedą Miltosą Miltiadousą (2:0/3:3), suomį Jonne Jokelą (1:0/3:0) bei estą Ardo Arussarą (1:0/3:0). Finale Mindaugas nusileido perspektyviam Norvegijos atletui Marthinui Hamletui Nielsonui (0:1/0:1) ir iškovojo sidabro medalį.

Šiame svoryje Vilius Laurinaitis liko aštuntoje vietoje.

Du Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniai blykstelėjo svorio kategorijoje iki 74 kilogramų. Šių metų šalies čempionato finalininkai Valdemaras Venckaitis ir Aleksandras Kazakevičius ir Suomijoje stovėjo ant nugalėtojų pakylos. Valdemaras sėkmingai praėjo suomišką barjerą – nugalėjo Juho Ihanamiakį (3:0/7:2), Petterį Kukkolą (1:0/4:1) bei Veli-Karri Suomineną (3:2/7:0) ir pateko į finalą. Lemiamoje imtyje Valdemaras nežymiai nusileido kroatui Bozo Starcevičiui (0:1/1:1).

Aleksandras Kazakevičius įveikė norvegą Rasmusą Tjarstadą (1:0/2:0), komandos draugą Artūrą Sekų (1:0/2:0), tačiau imtyje dėl išėjimo į finalą pralaimėjo Venckaičio skriaudėjui B.Starcevičiui (0:2/0:1). Paguodos kovoje dėl bronzos vilnietis įveikė suomį Tero Vialimiakį (1:0/3:0).

Šiame svoryje Artūras Sekus užėmė aštuntą vietą, o Laimonas Gečas liko vienuoliktas.

Svoryje iki 84 kilogramų rungėsi du Lietuvos atletai. Pirmoje kovoje Laimutis Adomaitis lengvai nugalėjo Janne Karjalaineną iš Suomijos (6:0/6:0), tačiau suklupo imtyje su būsimu turnyro nugalėtoju estu Alo Tomu (1:0/0:1/0:1). Paguodoje dėl bronzos Laimutis pranoko amerikietį Donaldą Jay Simmonsą (1:0/3:0) ir nepaliko vilčių Vladimirui Baldanovui (3:0/1:0) iš Rusijos bei iškovojo trečią vietą.

Julius Matuzevičius pirmoje imtyje nugalėjo suomį Riku Liikkaneną, tačiau pralaimėjo kitam Suomijos atletui Jonne Ukkolai ir užėmė septintą vietą.

Septintą vietą taip pat užėmė ir Ramūnas Dagys (60 kg). Jis kovojo su suomiais. Mikko Lyttineną įveikė aiškia persvara (8:1/4:0), tačiau įnirtingoje trijų kėlinukų kovoje pralaimėjo Ville Kakiui (0:2/2:0/0:2) ir liko septintas.

Sunkiasvoris Marijus Grygelis (120 kg) neatlaikė prityrusių rusų spaudimo ir pralaimėjo Sergejui Česnokovui (0:3/0:1) ir Kamranui Gasanovui (0:1/0:2) bei užėmė penktą vietą.

Edgaras Venckaitis  (66 kg) nugalėjo Švedijai atstovaujantį Vahabą Daneshvarą (2:0/2:0), bet pralaimėjo kroatui  Danieliui Janečičiui (1:0/0:2/0:6) ir liko aštuntas.

Trisdešimt trečią kartą surengtame tarptautiniame turnyre varžėsi 85 atletai iš JAV, Švedijos, Rusijos, Norvegijos, Estijos, Kroatijos, Lietuvos ir Suomijos. Šeimininkams atstovavo nacionalinė komanda ir 20 klubų.