Šiauliuose vyko Lietuvos graikų–romėnų imtynių jaunimo čempionatas. Jaunimo (iki 21 metų) amžiaus grupėje ypač stipri konkurencija – net trijuose miestuose Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose  atidarytos sportinės imtynių klasės. Tad, beveik visuose svorio kategorijose netrūko įtemptų dvikovų.

Vis dėlto, labiausiai išsiskyrė Vilniaus olimpiniame sporto centre (LOSC) susibūrę pajėgiausi šalies atletai. Jie tradiciškai kovojo tik dėl aukščiausių apdovanojimų, todėl tikra sensacija specialistai pavadino netikėtą buvusio Šiaulių rajono atleto Artūro Sekaus (74 kg) pralaimėjimą M.Šurmaičiui ir Kauno. „Sekaus pralaimėjimas nebuvo dėsningas. Tai pernelyg didelio pasitikėjimo pasekmė. Manau, kad šis apmaudus pralaimėjimas bus Artūrui pamokantis – kiekvieną varžovą reikia gerbti ir su kiekvienu kovoti iki galo“, – svarstė rinktinės treneris Olegas Antoščenkovas.

Kiti LOSC atletai pateisino trenerio lūkesčius – aukso medalius iškovojo Ramūnas Dagys (66 kg), Julius Matuzevičius (84 kg), Vilius Laurinaitis (96 kg), Mantas Knystautas (120 kg).

Gausus apdovanojimų derlius atiteko Klaipėdos sporto centro auklėtiniams. Uostamiesčio atletai iškovojo šešis medalius: tris aukso, vieną sidabro ir du bronzos.

Pasak klaipėdiečių trenerio A.Ševelkovo, svarbiausios, principinės kovos vyko svorio iki 60 kg grupėje. Klaipėdietis Rūtenis Uginčius nugalėjo šių metų vyrų čempioną Lietuvos olimpinio sporto centro sportininką iš Vilniaus Justa Petravičių. „Rūtenis prieš mėnesį šiam sportininkui buvo nusileidęs, o dabar pasiekė revanšą”, – pasidžiaugė Klaipėdos ekipos treneris Artūras Ševelkovas. Šįkart buvusį tauragiškį įveikė ir kitas jaunasis klaipėdietis – Paulius Galkinas. Jis tapo vicečempionu, nusileisdamas tik pirmąją vietą iškovojusiam R. Uginčiui.

Svorio iki 55 kg grupės varžybose čempiono vardą iškovojo Justas Galkinas. „Auksas“ atiteko ir sunkiasvoriui M.Knystautui, kuris šiuo metu treniruojasi Lietuvos olimpiniame sporto centre Vilniuje.

Trečiąsias vietas iškovojo Nikolajus Mosčiukas (iki 50 kg) ir Marius Knystautas (iki 96 kg).
         Šiauliams atstovavo 14 sporto mokyklos „Atžalynas“ graikų–romėnų imtynininkų. Iš jų dešimčiai pavyko užimti  tikrai aukštas vietas. Finale dėl aukso kovojo du šiauliečiai: Tadas Valčiukas, Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos mokinys tapo vicečempionu svorio kategorijoje iki 66 kilogramų. Jis finale nusileido jaunimo planetos pirmenybių penktos vietos laimėtojui, LOSC auklėtiniui Ramūnui Dagiui. Kitas vicečempionas Andrius Pančenka Vijolių vidurinės mokyklos mokinys, svorio kategorijoje iki 120 kilogramų tik finale nusileido LOSC auklėtiniui 2011 m. Europos jaunimo čempionato antros vietos laimėtojui Mantui Knystautui.

Trečiąsias vietas svorio kategorijoje iki 66 kg. užėmė Vijolių mokyklos mokinys Tomas Sobolevskis ir S. Daukanto mokyklos mokinys Paulius Gumbrevičius. Trečiąją vietą šioje svorio kategorijoje  užėmė Jonas Kulikauskas Didždvario gimnazijos mokinys.

Mantas  Kasparavičius (84 kg), Vijolių vid. mokyklos mokinys, pralaimėjo vienintelę kovą vienam perspektyviausių šalies atletų Juliui Matuzevičiui ir užėmė trečią vietą. Šiaulių imtynininkus treniruoja Vidmantas Žibutis, Aivaras Kaselis, Edmundas Skrickas ir Andrius Stočkus. „Trys šalies jaunimo čempionato medaliai yra rimtas iššūkis. Akivaizdu, kad treneriai dirba puikiai ir rezultatyviai“, – džiaugiasi Vijolių sportinių klasių kuratorė Žana Pečiulionienė.

Šalies pirmenybių nugalėtojai įtraukti į Lietuvos jaunimo rinktinės sąrašus. Dabar sportininkų laukia stovykla Lenkijoje, kurioje vyks pasiruošimas Europos jaunimo čempionatui, vyksiančiam birželio 19-24 Zagrebe (Kroatija) ir pasaulio jaunimo čempionatui, kuris startuos rugsėjo 4-9 d. Patajoje (Tailandas).

Varžybų protokolai (PDF) 50 kg ; 55 kg ; 60 kg ; 66 kg ; 74 kg ; 84 kg ; 96 kg ; 120 kg