Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras seimo nario Algirdo Butkevičiaus taurei laimėti. Jame vilkaviškiečiai iškovojo net 16 medalių.

Šis tradicinis renginys Vilkaviškyje surengtas jau penktą kartą. Jame dalyvavo dvidešimt komandų iš Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Vokietijos bei Lenkijos. Į varžybas atvyko 153 sportininkai. Tarp visų rinktinių Lietuva pagal iškovotų medalių skaičių užėmė pirmą vietą – pelnyta trisdešimt medalių, iš jų net šešiolika laimėjo vilkaviškiečiai. Rusai vienuolika kartų lipo ant nugalėtojų pakylos, baltarusiai – šešis. Vokiečiai ir latviai džiaugėsi iškovoję po tris medalius, o lenkai vieną.

„Varžybas vykdėme dviejų minusų sistema. Nenorėjome, kad iš toli atvykusiems svečiams jau po pirmos kovos tektų važiuoti namo. Manau, tokia varžybų sistema yra objektyvesnė. Laisvųjų imtynių varžybos Vilkaviškyje sutraukė ne tik gausų dalyvių bei sirgalių būrį. Pasižiūrėti sportininkų kovų bei palinkėti jiems sėkmės atvyko Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas imtynininkas Mindaugas Mizgaitis bei Londono olimpiadoje tokios pačios spalvos apdovanojimą laimėjęs imtynininkas Aleksandras Kazakevičius. Nors Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos sporto salėje tvyrojo vyriškų kovų atmosfera, varžybų dalyviams pavyko išvengti rimtesnių traumų, o tai reiškia, kad turnyras praėjo sklandžiai“, – mintimis dalijosi vienas turnyro organizatorių Jonas Jurkynas.

Turnyre vilkaviškiečiai iškovojo šešis aukso medalius. Pirmomis vietomis džiaugėsi Dovydas Urbanavičius (26 kg), Deividas Pečiulis (36 kg), Mantas Markevičius (42 kg), Augustas Bagdonas (62 kg), Martynas Damidavičius (sv. kat. iki 69 kg) ir Arnas Draugelis (Vilkaviškis-Klaipėda; 74kg).
Mūsiškiai džiaugėsi ir penkiais sidabro medaliais. Juos iškovojo Antanas Vasiliauskas (58 kg), Rokas Neiberka (63 kg), Justinas Urbanavičius (69 kg), Laurynas Damidavičius (76 kg) bei Justinas Grumblys(78kg).
Dar penki Vilkaviškio rajono sportininkai iškovojo bronzos medalius. Trečią vietą užėmė Domas Ližaitis (26 kg), Tomas Baracevičius (Vilkaviškis-Klaipėda; 60 kg), Evaldas Kvietkauskas (62 kg), Lukas Krasauskas ir Santautas Ambrazevičius (80 kg).

Iš kitų Lietuvos komandų, du aukso medalius iškovojo Raseinių komandos atletai Nedas Urniežius (78 kg) ir Andrius Žekas (60 kg). Po vieną aukso medalį laimėjo radviliškietis Nedas Rasiulis (80 kg) ir Artiomas Auga (63 kg) iš Pagėgių.

„Prieš turnyrą tikėjomės bent trijų ar keturių aukso medalių. Iškovojome šešis, tad esu labai patenkintas. Aišku, varžybų eigoje pamatėme, kad galime laimėti ir dar daugiau, bet Tomas Baracevičius gavo traumą, o nuo Lauryno Damidavičiaus nusisuko sėkmė. Šie vaikinai tikrai buvo verti užimti aukščiausias vietas“, – apgailestavo šalies jaunių rinktinės treneris J.Jurkynas.

Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais bei įvairiais rėmėjų prizais.
Specialus rėmėjų apdovanojimas už gražiausią varžybų metu atliktą metimą įteiktas vilkaviškiečiui Antanui Vasiliauskui, o už geriausią pademonstruotą techniką – raseiniškiui Andriui Žekui.