K.Šleiva ir P.Galkinas – tarptautinio imtynių turnyro Lenkijoje nugalėtojai

Kartūzuose (Lenkija) vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių jaunių turnyre „Kaszuby Cup“ solidžiai kovojo Lietuvos rinktinė. Mūsų šalies atletai užėmė trečią komandinę vietą tarp 29 dalyvavusių ekipų iš Lenkijos, Armėnijos, Baltarusijos, Norvegijos, Danijos, Čekijos, Rusijos ir Lietuvos.

Ant imtynių kilimo Lenkijoje puikiai rungėsi Kristupas Šleiva (50 kg, 13 dalyvių) ir Paulius Galkinas (69 kg, 19 dalyvių). Komandos lyderiai nepralaimėjo nei vienos kovos ir tapo varžybų nugalėtojais.

Europos jaunių čempionato prizininkas Kristupas Šleiva įveikė baltarusį Jegorą Vladyko (8:0), lenką Tomaszą Stasewiczių (10:0), Juaną Sebastianą Aaką iš Norvegijos (9:1) ir finale taip pat lengvai palaužė vokiečio Soreno Steino pasipriešinimą (7:0).

Klaipėdietis Paulius Galkinas nugalėjo lenkus Patryką Bielą (13:0) ir Michalą Pierkowskį (5:1) bei atletus iš Baltarusijos Artiomą Borusevičių (2:1) ir Nikit1 Sosnovskį (11:3).

Sidabro medaliu pasipuošė Domas Krikščiūnas (42 kg, 10 dal.). Anykštėnas permainingoje imtyje įveikė vokietį Nicką Schererį (13:9) ir lenką Aleksanderį Mielewczyką (5:0), tačiau kovoje dėl aukso medalio nusileido pajėgiam Baltarusijos atletui Maksimui Negodai (3:13).

Dar trys Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniai iškovojo trečios vietos  apdovanojimus.

Airidas Danusevičius (63 kg, 10 dal.) įveikė lenką Szymoną Gwiazdą (7:1) ir čeką Jakubą Bielaszą ( 3:0), tačiau imtyje dėl patekimo į finalą nusileido Utne Asbjornui (2:6) iš Norvegijos.

Martynas Nemsevičius (76 kg, 13 dal.) parklupdė lenkus Mareką Nogą (10:1), Bartoszą Kolodziejų (9:0) ir Andrziejų Wiszniewskį (10:4), tačiau suklupo akistatoje su vokiečiu Luisu Stumpe (1:5).

Sunkiasvoris valentas Rudys (85 kg, 10 dal.) pralaimėjo vokiečiui Julianui Neimayeriui (0:3), tačiau įveikė lenką Adamą Sarbijaną (3:0) ir Baltarusijos imtynininką Ilją Kartoškiną (3:2).

Darius Venckaitis svoryje iki 58 kilogramų (13 dalyvių) tris kovas laimėjo ir dvi pralaimėjo bei liko penktoje vietoje.

Kitų atletų rezultatai kuklesni – Liaugminas Justas (46 kg, 9 dal.) septintas, o Mantvydas Kupratas (69 kg, 19 dal.) liko vienuoliktoje vietoje.
Kat. 42kg
1 Negoda Maksim BELARUS, BLR
2 Krikščiūnas Domas LIETUVA, LTU
3 Jorgensen Hovard NORWAY, NOR
3 Scherer Nick GERMANY, GER
5 Szieglov Aleksander RUSSIA, RUS
5 Mielewczyk Aleksander CARTUSIA, Kartuzy
7 Zawadzki Michał SOKÓŁ, Lubawa
8 Lulukjan Merużan Armenia, ARM
9 Rugała Dominik AJAS, Gdańsk – Orunia
10 Petrończak Filip ZKS, Miastko
Kat. 46kg
1 Karolewicz Jakub AGROS, Żary
2 Leonćik Aleksander BELARUS, BLR
3 Dzierla Nikodem AJAS, Gdańsk – Orunia
3 Hołubowski Bartosz AJAS, Gdańsk – Orunia
5 Meleganič Jakub CZECH REPUBLIC, CZE
5 Klasa Kacper MORENA, Żukowo
7 Liaugminas Justas LIETUVA, LTU
8 Bieniaszewski Kamil SOKÓŁ, Lubawa
9 Drewa Nikodem CARTUSIA, Kartuzy
Kat. 50kg
1 Šleiva Kristupas LIETUVA, LTU
2 Stein Sören GERMANY, GER
3 Tatarinov Artur GERMANY, GER
3 Stasiewicz Tomasz PODLASIE, Białystok
5 Aak Juan Sebastian NORWAY, NOR
5 Egiazarjan Karpet Armenia, ARM
7 Wladyko Jegor BELARUS, BLR
8 Kozłowski Dawid AJAS, Gdańsk – Orunia
9 Sidorenko Andrej RUSSIA, RUS
10 RAVN Kasper DENMARK, DEN
11 Kure Per Anders NORWAY, NOR
12 Grygorian Gevory AJAS, Gdańsk – Orunia
13 Aleksakhin Artem RUSSIA, RUS
Kat. 58kg
1 Kinsinger Etienne GERMANY, GER
2 Jørgensen Vegard NORWAY, NOR
3 Błoszyk Adrian AGROS, Żary
3 Kmiecik Andrzej AGROS, Żary
5 Venckaitis Darius LIETUVA, LTU
5 Bednarz Jakub ZKS, Miastko
7 AL-KARWANI Muhanned DENMARK, DEN
8 Cedra Mikdad NORWAY, NOR
9 Dunst Piotr CARTUSIA, Kartuzy
10 Bodel Łukasz AJAS, Gdańsk – Orunia
11 Rakowski Nikodem CARTUSIA, Kartuzy
12 Mielewczyk Jakub CARTUSIA, Kartuzy
13 WIND Mikkel DENMARK, DEN
Kat. 63kg
1 Utne Asbjorn NORWAY, NOR
2 Von Tugginer Urs GERMANY, GER
3 Danusevičius Airidas LIETUVA, LTU
3 Merkul Aleksej BELARUS, BLR
5 Bielasz Jakub CZECH REPUBLIC, CZE
5 Królikowski Patryk GRANICA, Gdańsk
7 Czyżewski Alan MOSiR, Grajewo
8 Wojdat Łukasz SOKÓŁ, Lubawa
9 Gwiazda Szymon ZDROWY, Targówek
10 Nowicki Patryk AGROS, Żary
Kat. 69kg
1 Galkinas Paulius LIETUVA, LTU
2 Sosunowski Nikita BELARUS, BLR
3 Sarkisjan Arsen Armenia, ARM
3 Gretschel Guido GERMANY, GER
5 Borusewicz Artem BELARUS, BLR
5 Ułasewicz Mateusz ORLĘTA, Trzciel
7 Akimov Sergej RUSSIA, RUS
8 Afanasev Artem RUSSIA, RUS
9 Niklas Krzysztof CARTUSIA, Kartuzy
10 Perkowski Michał ŚLĄSK, Wrocław
11 Kupratas Mantvydas LIETUVA, LTU
12 Daszkiewicz Norbert ŚLĄSK, Wrocław
13 Jankowski Patryk SOKÓŁ, Lubawa
14 Berkovec Stanislav CZECH REPUBLIC, CZE
15 Sanza Olivier TALENT BIAŁOŁĘKA, Warszawa
16 LEHMANN Frederik DENMARK, DEN
17 Rudnik Hubert ZKS, Miastko
18 Wójcicki Damian GRANICA, Gdańsk
19 Biel Patryk OLIMPIA, Elbląg
Kat. 76kg
1 Stumpe Luis GERMANY, GER
2 Schwarz Roland GERMANY, GER
3 Nemsevicius Martynas LIETUVA, LTU
3 Sahno Anton BELARUS, BLR
5 Jarzembowski Jakub SOKÓŁ, Lubawa
5 Wiśniewski Jędrzej CARTUSIA, Kartuzy
7 Noga Marek POGOŃ, Ruda Śląska
8 Mustad Olav NORWAY, NOR
9 Kołodziej Bartosz AGROS, Żary
10 Gut Antoni AZS-AWF, Warszawa
11 Thune Truls NORWAY, NOR
12 Hinz Fabian CARTUSIA, Kartuzy
13 Turoń Adrian OLIMPIA, Elbląg
Kat. 85kg
1 Neimaier Julian GERMANY, GER
2 BAK Mathias DENMARK, DEN
3 Rudys Valentas LIETUVA, LTU
3 Czyżewski Oskar MOSiR, Grajewo
5 Kartoszkin Ilia BELARUS, BLR
5 Kasperek Marcel GKS, Katowice
7 Chalupa Roman CZECH REPUBLIC, CZE
8 Dunst Bartosz CARTUSIA, Kartuzy
9 Sarbijan Adam AZS-AWF, Warszawa

Komandų rezultatai
1. Vokietija 77 pkt
2. Baltarusija 55 pkt
3. Lietuva 45 pkt
4. Norvegija 26 pkt
5. Agros Żary Lenkija19 pkt
6. Čekija 15 pkt
7. Cartusia Kartuzy Lenkija14 pkt
8. Danija 11 pkt
9. Ajas Gdańsk Lenkija11 pkt
10. Armėnija 9 pkt
11. Rusija 7 pkt
12. Sokół Lubawa Lenkija7 pkt
13. MOSiR Grajewo Lenkija 7 pkt
14. Pogoń Ruda Śląska Lenkija 5 pkt
15. Orlik Wierzbica Lenkija 5 pkt
16. Podlasie Białystok 5 pkt
17. UKS Lubsko Lenkija 5 pkt
18. Śląsk Wrocław Lenkija 3 pkt
19. ZKS Miastko  Lenkija 3 pkt
20. Granica Gdańsk Lenkija 3 pkt
21. Zdrowy Targówek Lenkija 3 pkt
22. Cement-Gryf Chełm Lenkija 3 pkt
23. GKS Katowice Lenkija 3 pkt
24. Morena Żukowo Lenkija 3 pkt
25. Orlęta Trzciel Lenkija 3 pkt
26. AZS-AWF Warszawa Lenkija 0 pkt
27. Olimpia Elbląg  Lenkija 0 pkt
28. Talent Białołęka Lenkija 0 pkt
29. Wisłoka Dębica 0 Lenkija pkt