Tarptautinė imtynių federacija (FILA) tęsia reformas. Naujos sudėties administracija vykdo pažadus, duotus Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) vykdomajam komitetui. Vienas pagrindinių įsipareigojimų – koreguoti imtynių taisykles.

Penktadienį FILA išplatino naujų imtynių taisyklių redakciją. Naujos taisyklės numato du kėlinukus po tris minutes vietoj dviejų arba trijų kėlinukų po dvi minutes. Nuo šiol abiejų kėlinukų taškai yra sumuojami. Visiškai atsisakyta burtų. Tiesa, dar didesnę galią turi teisėjai – esant lygiam rezultatui jie per minutę privalo nustatyti pasyvesnį atletą ir įspėti jį. Vėliau pasyvaus imtynininko varžovui skiriamas taškas ir galimybę pasirinkti kovos eigą: parteryje ar stovėsenoje. Trečias įspėjimas už pasyvumą prilygsta pralaimėjimui.

Kol kas dar neįsigaliojo siūlyta varžybų pravedimo tvarka. Viename naujos taisyklių redakcijos projekte buvo siūloma reitinguoti pajėgiausius atletus ir kiekvienos svorio kategorijos lyderius varžybose išskirstyti į skirtingas grupes. Šis pasikeitimas neatsirado, tačiau FILA nusprendė nuo gegužės mėnesio vis dėlto pradėti atletų reitingavimą. Iš pradžių buvo pateiktas dešimties atletų svoryje sąrašas, o praeitą savaitę sužinojome geriausių penkiolikos imtynininkų kiekviename svoryje pavardes. Beje, kol kas nėra oficialios informacijos, kokiais vertinimo kriterijais yra sudaromos lentelės.

Į pirmą FILA reitingų lentelę pateko net trys mūsų šalies atletai. Aukščiausioje penktoje pozicijoje atsidūrė Vilius Laurinaitis (96 kg). Sunkiasvoris Mindaugas Mizgaitis (120 kg) savo svoryje septintas. Į reitingų lentelę pateko ir kol kas 14 vietą užima Edgaras Venckaitis (66 kg).

“Labai džiaugiuosi aukštu Lietuvos imtynininkų įvertinimu. Didelę įtaką puikiems reitingų rezultatams davė sėkmingas mūsų komandos pasirodymas “Curby Cup” turnyre Čikagoje. Mūsų ekipa įveikė Amerikos rinktinę komandų akistatoje, o kalbant apie individualius pasiekimus, tai absoliučiai geriausią rezultatą pasiekė Mindaugas Mizgaitis. Iškovotos pergalės turnyruose reitinguose aukštai pakėlė Vilių Laurinaitį. Tas pats pasakytina ir apie Edgarą. Bet vertinti tikrus rezultatus reiks rudenį prieš pasaulio čempionatą Vengrijoje. Per 2-3 mėnesius bus nemažai varžybų ir rezultatai keisis. Analizuojant lentelę, matau, kad nėra reitinguotų tikrai pajėgių atletų. Kaip pavyzdį galiu paminėti olimpinį čempioną kubietį Lopezą. Todėl mūsų trenerių štabo užduotis ne tik pagirti atletus, bet ir neleisti jiems užmigti ant laurų. Norint išsilaikyti reitingų lentelėse, teks padirbėti iš peties“, – svarstė rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas.

6. Johan Magnus EUREN, Sweden
7. Mindaugas MIZGAITIS, Lithuania