Daugpilyje (Latvija) vyko tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras.

Keturi mūsų šalies atletai tapo turnyro  nugalėtojais. Lietuvos imtynininkai Latvijoje iš viso iškovojo 11 medalių.

Jaunių amžiaus grupėje svorio kategorijos iki 85 kilogramų finale susitiko komandos draugai Martynas Nemsevičius (LOSC Vilnius – Panevėžys) ir Valentas Rudys (LOSC Vilnius – Klaipėda). Dvikovą laimėjo ir pirmą vietą užėmė buvęs panevėžietis M.Nemsevičius. V.Rudžiui atiteko sidabro medalis.

Svoryje iki 63 kilogramų bronzos medaliais pasidabino kaunietis Renaldas Ivanauskas ir Darius Venckaitis (LOSC Vilnius – Tauragė).

Jaunučių grupėje eilinį turnyrą laimėjo visaginietis Dmitrijus Parechelašvilis (50 kg) ir be klaidų Daugpilyje kovojęs Arminas Lygnugaris (66 kg) iš Kauno. Trečią vietą užėmė Ignas Bukauskas (50 kg, Kaunas).

Vaikų grupės svorio kategorijoje iki 38 kilogramų turnyre niekas neprilygo keturias pergales iškovojusiam Sergejui Kolodinui (38 kg) iš Visagino. Sidabro medaliai atiteko joniškiečiui Adomui Grigaliūnui (30 kg) ir kauniečiui Liudui Zdanevičiui (+50 kg).

Jaunimo amžiaus grupėje kiek netikėtai suklupo Justas Petravičius. Pasak rinktinės trenerio Ruslano Vartanovo,  LOSC auklėtinis tinkamai neįvertino varžovų iš Latvijos ir už tai buvo nubaustas. Galutinėje įskaitoje J.Petravičius svoryje iki 60 kilogramų liko trečioje vietoje.

Po varžybų organizatoriai pamalonino neplanuotu reginiu. Pajėgiausias savo amžiaus Baltarusijos atletas Zacharas Dmitričenko metė iššūkį Martynui Nemsevičiui. Baltarusis norėjo užtvirtinti prieš mėnesį iškovotą pergalę, tačiau jo lūkesčiams nebuvo lemta išsipildyti.

„Per nepilną minutę Martynas atliko tris techninius veiksmus, po kurių baltarusį paguldė ant menčių. Viliuosi, kad su tokia energija Martynas kitąmet kovos pasaulio bei Europos čempionatuose“, – mintimis dalijosi treneris R.Vartanovas.

Varžybose kovojo 126 imtynininkai iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos ir Lietuvos.