Rokas Čepauskas tapo tradicinio imtynių turnyro nugalėtoju Olandijoje.

47-tą kartą surengtame Velykiniame turnyre Utrechte vilnietis iškovojo „auksą“ svorio kategorijoje iki 35 kilogramų ir varžybose triumfavo trečius metus paeiliui.

Jaunučių varžybose (12-14 metų) kovojęs R.Čepauskas patiesė tris rumunus: Ilię Terebleceą (8:0), Floriną Pascu (8:0) ir Paulą Orosą (10:2). Kitose imtyse trenerio Vladimiro Audicko auklėtinis užtikrintai įveikė švedą Alexanderį Vafajų (8:0) bei Albertą Nakajevą (10:0) ir Noah Englichą iš Vokietijos. Pastarojoje kovoje Rokas Pekino olimpinių žaidynių vicečempiono Mirko Englicho ir Europos čempionato prizininkės Yvonnos Englich atžalą paguldė ant menčių.

Suminis R.Čepausko visų kovų rezultatas iš ties įspūdingas – 48:2! Su savo varžovais Rokas susitvarkė per 7 min. 47 sek. Svoryje grūmėsi 21 atletas.

Ugnius Spaičys bronzos medalį iškovojo svorio kategorijoje iki 59 kilogramų (11 dalyvių). Jis atkaklioje kovoje minimaliu rezultatu 9:10 pralaimėjo švedui Simonui Borkenhagenui, tačiau įveikė Adolfą Bazso (Vengrija, 16:8), Maximą Rieflingą (Vokietija, 8:1) ir Lokę Perssoną (Švedija, 8:2).

Trečią vietą svorio kategorijoje iki 75 kilogramų (6 dalyviai) užėmė Motiejus Vyrukaitis. Vilniečio rezultatai: Malonas Schwartzas (Vokietija, 6:8), Torbenas Berndtas (Vokietija, 0:8), Yusufas Senygitas (Vokietija, 8:4), Tadeas Haklas (Čekija, 8:0) ir komandos draugas Ričardas Bačkus (4:0).

Svorio kategorijoje iki 65 kilogramų (11 dalyvių) Damianas Matveiko užėmė 8 vietą, o Jurijus Ščiogalevas liko devintas.

Jaunimo amžiaus grupėje kovojęs Aurimas Stuglys (75 kg, 17 dalyvių) užėmė vienuoliktą vietą.

Komandos vadovas Olegas Zaicevas gyrė varžybų organizavimą, tačiau apie ant kilimo kunkuliavusias emocijas kalbėjo santūriai. „Turnyras Utrechte – tikra šventė jauniesiems sportininkams ir tėvams. Erdvioje arenoje, kurioje buvo patiesti aštuoni kilimai, nebuvo jokio chaoso, blaškymosi ar bereikalingo lakstymo. Tėvai, kurių suvažiavo tikrai nemažai, galėjo varžybas stebėti tiek salėje, tiek patogiai įsitaisę bare už stiklinės sienos. Kalbant apie varžybas, atkreipiau dėmesį, kad į Utrechtą neatvyko komandos iš buvusių sovietinių valstybių, todėl sunku objektyviai vertinti šių metų turnyro lygį, – pasakojo komandos vadovas. – Po savaitės Estijoje startuos „Tallinn open“ turnyras. Dalyvavimui užsiregistravo bent penkios komandos iš Rusijos, ten ir pamatysime kas ko vertas“.

Tarptautiniame turnyre Utrechte kovojo 515 graikų-romėnų imtynių stiliaus atletų ir 87 moterų imtynių atstovės.