Vokietijoje vykusiame XI-ame tarptautiniame Berlyno moterų imtynių turnyre mūsų šalies imtynininkės jaunių amžiaus grupėje užėmė ketvirtąją vietą.

Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinės nežymiai nusileido Lenkijos rinktinei bei gausesnėms Švedijos Skanės klubo ir Vengrijos Dorogo miesto komandoms.

Jaunių turnyre asmeninėje įskaitoje bronzos medalius iškovojo Auksė Rutkauskaitė (65 kg, 11 dalyvių) ir Kamilė Gaučaitė (70 kg, 11 dalyvių).

Kelyje link finalo Auksė aiškia persvara įveikė norvegę Pia Dahle Kristiansen (10:0), vengrę Mercedesz Farkas (8:0) ir vokietę Sabiną Fischer (8:0). Pusfinalyje Auksės dvikova su prancūze Marine Le Cour Grandmaison baigėsi lygiosiomis 5:5, tačiau pagal papildomus rodiklius pergalė buvo skirta prancūzei. Kovoje dėl bronzos A.Rutkauskaitė nugalėjo vokietę Anne-Kathrin Roick.

Šių metų pasaulio bronzos medalio laimėtoja Kamilė Gaučaitė švedę Julią Fridlund įveikė rezultatu 6:0, o ukrainietę Olgą Pavliučenko, vokietę Frances Lohnhardt bei Johannę Solstrand iš Norvegijos paguldė ant menčių. Tačiau pusfinalyje Kamilė neįvertino daug kartų ankstesnėse varžybose nugalėtos latvės Elmos Zeidlerės, patyrė skaudų pralaimėjimą bei liko su bronzos medaliu.

„Prašiau susikaupti, neatsipalaiduoti. Tačiau imtynėse kaip ir kitose sporto šakose sunku nusiteikti prieš varžovą, kurį esi įveikęs ne kartą. Berlyne toks atsipalaidavimas brangiai kainavo. Latvė nuo pirmų sekundžių laukė Kamilės „malūno“ ir tiksliai kontratakavo. Nieko baisaus, bus gera pamoka“, – pralaimėtą Kamilės dvikovą komandavo rinktinės treneris Aivaras Kaselis.

Jaunių turnyre kovojo 120 merginų.

Jaunučių amžiaus grupėje po tris pergales iškovojo Vestina Danisevičiūtė (42 kg) ir Gabija Dilytė (49 kg).

Varžybų dalyvės kovojo jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusių amžiaus grupėse.

Tarptautiniame turnyre Berlyne galynėjosi 289 imtynininkės, kurios atstovavo 37 komandoms iš 18 valstybių.