Europos jaunimo čempionatas: Danutės kelyje – tituluotos varžovės

Paaiškėjo vienintelės Lietuvos moterų imtynių atstovės Danutės Domikaitytės varžovės Vengrijoje vykstančiame Europos jaunimo iki 23 metų čempionate.

Svoryje iki 69 kilogramų kvalifikacinėje imtyje Danutė Domikaitytė kovos su Europos jaunimo U23 čempione bei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių septintos vietos laimėtoja Buse Tosun iš Turkijos. Sėkmės atveju Danutė pečius suremtų su pasaulio ir Europos jaunimo čempionatų trečios vietos laimėtojos Allos Belinskos iš Ukrainos ir prancūzės, pasaulio ir Europos jaunimo čempionės Koumbos Larrouqe poros nugalėtoja.

Apskritai, į apatinę varžybinio tinklelio dalį pateko visos pajėgiausios šio svorio imtynininkės: daugkartinė pasaulio ir Europos jaunimo čempionatų prizininkė Elis Manolova iš Azerbaidžano, dukart pasaulio jaunių čempionė rusė Chanum Velijeva, Europos jaunių čempionė Anastasija Zimiankova iš Baltarusijos bei Europos jaunių ir jaunimo čempionė ir pasaulio jaunimo čempionato trečios vietos laimėtoja Dalma Caneva iš Italijos.

Danutė – tituluočiausia mūsų šalies moterų imtynių atstovė. 22-jų metų lietuvė yra iškovojusi įvairių spalvų medalius pasaulio ir Europos jaunimo bei jaunių čempionatuose.

Svoryje kovos 12 imtynininkių.

Iš viso Vengrijoje galynėsis devyni Lietuvos imtynininkai ir viena moterų imtynių atstovė.

Čempionatas tęsis visą savaitę iki sekmadienio.

Europos jaunimo čempionato dalyviai:

 Laisvosios imtynės (FS)

 65 kg BARACEVIČIUS Tomas, 74 kg MAŽEIKA Andrius, 86 kg PAULIUŠČENKO Domantas

Treneris Sergejus KASIMOVAS

Moterų imtynės (WW)

69 kg DOMIKAITYTĖ Danutė

Treneris Aivaras KASELIS

Graikų-romėnų imtynės (GR)

59 kg PETRAVIČIUS Justas, 66 kg ŠLEIVA Kristupas, 75 kg GALKINAS Paulius, 85 kg STANKEVIČIUS Eividas, 98 kg FRIDRIKAS Romas, 130 kg KNYSTAUTAS Mantas

Treneriai Mindaugas EŽERSKIS, Ruslanas VARTANOVAS

Čempionato tvarkaraštis

Antradienis, kovo 28 (Tomas Baracevičius, Andrius Mažeika)
10:00-13:00 – Kvalifikacija ir preliminarios kovos: FS 57kg, 65kg, 74kg, 97kg 17:30-20:30 – Finalai: FS 57kg, 65kg, 74kg, 97kg
Trečiadienis, kovo 29 (Domantas Pauliuščenko)
10:00-13:00 – Kvalifikacija ir preliminarios kovos: FS 61kg, 70kg, 86kg, 125kg 17:00-19:00 – Finalai: FS 61kg, 70kg, 86kg, 125kg
Ketvirtadienis, kovo 30 (Danutė Domikaitytė)
10:00-13:00 – Kvalifikacija ir preliminarios kovos: WW 48kg, 55kg, 60kg, 69kg 17:00-19:00 – Finalai: WW 48kg, 55kg, 60kg, 69kg
Penktadienis, kovo 31
10:00-13:00 – Kvalifikacija ir preliminarios kovos: WW 53kg, 58kg, 63kg, 75kg 17:00-19:00 – Finalai: WW 53kg, 58kg, 63kg, 75kg
Šeštadienis, balandžio 1 (Justas Petravičius, Romas Fridrikas)
10:00-13:00 – Kvalifikacija ir preliminarios kovos: GR 59kg, 71kg, 80kg, 98kg 17:00-19:00 – Fianlai: GR 59kg, 71kg, 80kg, 98kg
Sekmadienis, balandžio 2 (Kristupas Šleiva, Paulius Galkinas, Eividas Stankevičius, Mantas Knystautas)
09:00-13:00 – Kvalifikacija ir preliminarios kovos: GR 66kg, 75kg, 85kg, 130kg 17:00-19:00 – Finalai: GR 66kg, 75kg, 85kg, 130kg