Ineta Dantaitė, dėl savo ypatingos šypsenos ir puikių charakterio bruožų draugų rate vadinama „panda”, Serbijoje vykusiame Europos moksleivių moterų imtynių čempionate užėmė penktą vietą.

Nuo jos neatsiliko Eglė Valčiukaitė – dar viena linksmo būdo nuolatos besišypsanti mūsų šalies rinktinės imtynininkė. Kaunietei “bronza” taip pat buvo ranka pasiekiama, tačiau lemiama kova Eglę pastūmėjo į penktą vietą.

Abi geriausius rezultatus rodžiusios atletės kovojo svorio kategorijoje iki 57 kilogramų. Šiame svoryje apdovanojimų siekė 20 sportininkių.

Ineta Dantaitė čempionate aštuntfinalyje ant menčių paguldė namų šeimininkę Serbijos rinktinės imtynininkę Katariną Gacesą, tačiau kitame rate nusileido baltarusei Jevgenijai Sedych. Paguodos imtyje Ineta vėl anksčiau laiko įveikė bulgarę Teodorą Stankovą, bet imtyje dėl trečios vietos neatlaikė turkės Elmas Celik atakų (0:8).

Penktąją vietą laimėjusi Kauno sporto mokyklos „Gaja” auklėtinė Eglė Valčiukaitė aštuntfinalyje lygioje kovojo pranoko kroatę Ivą Gerič (10:10), bet ketvirtfinalyje jai teko pripažinti būsimos finalininkės baltarusės Janos Tretjak pranašumą. Paguodos turnyre Eglė rezultatu 8:6 nugalėjo Jekateriną Railean iš Moldavijos, tačiau kovoje dėl trečios vietos pralaimėjo vengei Ildiko Fodi.

Iš viso Serbijos sostinėje Belgrade dėl Senojo žemyno čempionato apdovanojimų galynėjosi šešios Lietuvos imtynininkės. Mūsų šalies moterų imtynių rinktinės pagrindą sudarė Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinės.

Kitų sportininkių rezultatai:

Vestina Danisevičiūtė (44 kg) – 15 vieta (19 dalyvių);

Gabija Dilytė (48 kg) – 11 vieta (21 dalyvė);

Kamilė Šernauskaitė (48 kg) – 12 vieta (21 dalyvė);

Laura Stanelytė (52 kg) – 10 vieta (22 dalyvės).

„Puikiai kovojo visos mūsų imtynininkės. Laura Stanelytė pateko tarp dešimties pajėgiausių Europoje, Gabija Dilytė užėmė vienuoliktą vietą, tačiau ji per pusantro kėlinuko eliminavo Italijos rinktinės imtynininkę Rebeccą De Leo, kuri buvo laikoma varžybų favorite. Kamilei Šernauskaitei visai nedaug truko, kad palypėtų kiek aukščiau turnyrinėje lentelėje, o mažiausioji mūsų Vestina Danisevičiūtė įrodė, kad lietuvaitės gali oriai varžytis su Rusijos rinktinės imtynininkėmis. Toje šalyje konkurencija tarp imtynininkių didžiulė, todėl iškovoti keli taškai prieš Rusijos atletę yra aukso vertės“, – pasakojo rinktinės treneris Aivaras Kaselis.

Europos moksleivių moterų imtynių čempionate kovojo 142 sportininkės iš 20 valstybių.