Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) vykstančiame Europos jaunučių imtynių čempionate savo pasirodymus baigė laisvųjų imtynių atstovai. Varžybos ypač nesėkmingai susiklostė mūsų šalies jauniesiems laisvūnams.

Vienintelis Vadimas Babuškinas įveikė pirmą barjerą. Klaipėdietis svorio kategorijos iki 63 kilogramų aštuntfinalyje 8:5 nugalėjo graiką Christoforą Loizidį, tačiau jau ketvirtfinalyje 3:8 nusileido lenkui Karoliui Czegusui. Pergalė prieš graiką lėmė, kad V.Babuškinas užėmė aukščiausią dešimtą vietą (21 dalyvis)  tarp Sarajeve kovojusių Lietuvos laisvūnų.

Svorio kategorijoje iki 50 kilogramų Gvidas Jovaiša (14 vieta, 16 dalyvių) pateko tiesiai į aštuntfinalį. Minimaliai 0:2 pralaimėtas pirmas kėlinukas neatrodė beviltiškas, tačiau antroje susitikimo dalyje varžovo veiksmai buvo tikslesni ir greitesni. Moldavas lietuvį pergudravo parteryje ir stovėsenoje, o pergalę rezultatu 0:10 įtvirtino techniškai atliktu ridenimu.

Deividas Pečiulis (iki 58 kg, 20 vieta, 21 dalyvis) kovas taip pat pradėjo nuo aštuntfinalio, kur susitiko su azerbaidžaniečiu Turanu Bajramovu. Varžovas tiksint paskutinėmis pirmo kėlinuko sekundėms atliko keturių balų vertės klasikinį „klasikų“ malūną ir iškovojo pergalę anksčiau laiko rezultatu 0:13. Azerbaidžaniečio atliktą veiksmą tarptautinė imtynių federacija (UWW) pripažino geriausiu dienos epizodu.

Svoryje iki 76 kg aštuntfinalyje Tomas Kačiukevičius rimčiau nepasipriešino prieš gruziną Lašą Bairamovi. Gruzinas atrėmė pirmą Tomo ataką – panėrimą – ir, pats perėjęs į puolimą, surinko apčiuopiamą pranašumą. Antru mėgimu Tomas nėrė į kojas, bet kaukazietis apsiginė  ir toliau diktavo savo sąlygas ant kilimo, kur meistrystę vertė taškais. Gruzinas rezultatu 0:10 kovą laimėjo po pusantros minutės. Tomas Kačiukevičius ir dar trys atletai pasidalino 17-20 vietomis (20 dalyvių).

Ugniaus Simanauskio (69 kg, 17 vieta, 18 dalyvių) aštuntfinalio dvikova tęsėsi 48 sekundes – po atlikto numušimo ir ridenimo jį ant menčių paguldė turkas Umuras Aybejus.

Dar trumpesnis buvo Donato Pliuškevičiaus (iki 54 kg, 14 vieta, 19 dalyvių) pasirodymas Sarajevo Amelo Bečkovićaus sporto arenoje. Aštuntfinalyje lietuvio dešinę ranką parteryje pričiupęs armėnas Tigranas Gazarianas praktiškai be pasipriešinimo atliko keturis ridenimus ir dvikovą rezultatu 0:10 laimėjo per 39 sek.

Lietuvius nugalėję varžovai nesugebėjo prasibrauti iki finalų ir, tuo pačiu, „neištraukė“ mūsų atletų į paguodos turnyrą, kur kovojama dėl bronzos apdovanojimų.