Šiauliuose vyko Lietuvos laisvųjų imtynių vaikų čempionatas. Šiose asmeninėse ir komandinės varžybose rungėsi 2005-2008 metais gimę jaunieji atletai.

Iš vienuolikos dalyvavusių ekipų pirmą vietą tarp komandų laimėjo klaipėdiečiai (tren. O.Voitechovskis, A.Iljin, V.Baltuonis), antri raseiniškiai (tren. V. ir T. Grišiai), trečią vietą užėmė pagėgiškiai (tren. A. Merkevičius). Šiauliečiams iki prizinės vietos pritrūko vieno tauraus medalio – varžybų šeimininkai liko ketvirti.

Komandos prizininkės apdovanotos Lietuvos imtynių federacijos įsteigtomis taurėmis.

Staigmeną pateikė Mindaugo Jurkyno treniruojama Jonavos komanda. Tokių varžybų debiutantai Lietuvos čempionate dalyvavo pirmą kartą ir sugebėjo laimėti du medalius.

Nuo sūnaus neatsiliko tėvas Jonas Jurkynas. Kiek daugiau nei prieš pusmetį Druskininkuose imtynininkus subūręs patyręs treneris su druskininkiečiais šalies masto varžybose dalyvavo tik antrą kartą ir padidino medalių kraitę iki trijų.

Net dešimt Lietuvos laisvųjų imtynių vaikų čempionais tapusių sportininkų nepraleido nei vieno taško: Lukas Dovydovas (29 kg, Pagėgiai, tren. A. Merkevičius); Gabrielius Lacis (32 kg, Pagėgiai, tren. A. Merkevičius), Haroldas Rakauskas (35 kg, Vilkaviškis, tren. V. Puidaitė), Audrius Dovydovas (38 kg, Pagėgiai, tren. A. Merkevičius), Michail Korobkin (44kg,Klaipėda, tren. A. Iljin), Titas Pijoraitis (47 kg, Raseiniai, tren. Valdas ir Titas Grišiai), Vilius Marcinkus (62 kg, Šiauliai, tren. J. Kemzura), Armanis Tomas Barsamyan (66 kg, Vilnius, tren. V. Fiodorov), Arnas Baltkojis (73 kg, Raseiniai, tren. V. ir T. Grišiai) ir Benas Musneckis (+80 kg, Kelmė, tren. S. Jurčys).

Svorio kategorijos iki 41 kg niekam pozicijų neužleido klaipėdiečiai. Jie šturmavo visas šio svorio prizines vietas. Tik reikėtų išskirti Matą Bagdonavičių (tren. A. Iljin), kuris šiame svoryje tapo čempionu.

Svorio kategorijos iki 54 kg finale taip pat susigrūmė klaipėdiečiai. Susitiko Aleksas Meškauskas (tren. V. Baltuonis) ir Dominyk Žuravliov (tren. A. Iljin). Pergalę šventė Dominykas.

Kaip ir pastarieji, dar keturi jaunieji varžybų dalyviai neišvengė klaidų ir priešininkams dovanojo po keletą taškų, tačiau tapo nugalėtojais.

Svorio kategorijos iki 26 kg nugalėtoju tapo kelmiškis Nedas Leščiauskas (tren. N. Peleckis), radviliškietis Dainius Jonaitis (50 kg, tren. J. Kvietelaitis), raseiniškis Valdas Andriulis (58 kg, tren. V. ir T. Grišiai), šiaulietis Aironas Vitkauskas (80 kg, tren. J. Kemzura).

Iš viso vaikų čempionate buvo išdalinta šešiolika medalių komplektų. Šiauliuose dėl apdovanojimų kovojo 112 jaunųjų atletų.

Varžybose lankėsi pasaulio veteranų antrosios vietos laimėtojas Fiodoras Vladimirovas, kuris varžybų atidarymo metu jauniesiems sportininkams linkėjo gerų startų.

Visų komandų geriausiai pasirodę sportininkai apdovanoti saldžiais prizais. Treneriai, teisėjai, sportininkai mėgavosi Šiaulių AB „Gubernija“ gira.