Šiandien trys lietuviai pradėjo kovas Tbilisyje vykstančiame pasaulio jaunių (iki 17 metų) imtynių čempionate.

Pirmas į kovą stojo Gytis Kulevičius (63 kg, 23 dalyviai), kuris aštuntfinalio susigrūmė su šių metų Europos jaunių čempionato prizininku Anatolijum Popovu iš Moldovos. Pirmosiose sekundėse abu atletai atliko daug energingų judesių, o po eilinės atakos Gytis nubloškė varžovą ant kilimo bei iškovojo pirmuosius ir, deja, paskutinius taškus. Sakyti, kad vėliau G.Kulevičius pateko į nesėkmių ruožą būtų nesąžininga. Kuomet tokio lygio varžybose dukart atiduodamas liemuo, kalbėti apie teigiamą rezultatą yra nerimta. Moldavas dukart ištiesino lietuvį ir po nubloškimų taškų skaičių padidindavo ridenimais. Pergalę rezultatu 2:10 iškovojo A.Popovas.

Sunkiasvoris Erikas Čerepokas (100 kg, 21 dalyvis) mūšyje su baltarusiu Pavelu Atamanovu pasirinko laukimo taktika. Pradžia buvo sėkminga, po kontratakos panevėžietis išlygino rezultatą (2:2), kuris pagal paskutinį veiksmą buvo palankus Erikui. Antrame kėlinuke E.Čerepokas taktikos nekeitė. Erikas kovojo antru numeriu, baltarusis atakavo, aukštas lietuvis ramiai gynėsi ir, gal būt, matė save ketvirtfinalyje. Tačiau baltarusis kirto keturtaškį „dubenį“, o į viršų išsikapanojęs Erikas pasiėmė savo du taškus. Teoriškai rezultatas tapo 4:6 baltarusio naudai, tačiau teisėjai ilgai keitė skaičius švieslentėje ir galiausiai paliko rezultatą, liudijantį, kad pirmauja panevėžietis. Dabar galima tik svarstyti, kad šis teisėjų aplaidumas suklaidino Eriką, kuris paskutinę minutę atvirai gynėsi ir laukė finalinės sirenos. Po švilpuko kilimo teisėjas taip pat pakėlė E.Čerepoko ranką, tačiau po neilgos diskusijos su kilimo vadovu nugalėtoju pripažino baltarusį.

Aistį Liaugminą (54 kg) aštuntfinalyje egzaminavo dukart Europos jaunių čempionas ir pasaulio jaunių sidabro medalio laimėtojas Keremas Kamalas iš Turkijos. Turkas savo pranašumą įrodė pirmose minutėse. Dabar kauniečiui, kaip ir G.Kulevičiui bei E.Čerepokui teks laukti savo „skriaudikų“ patekimo į finalus – tokiu atveju jiems atsivers galimybė kautis dėl bronzos.