Rusijos sostinėje Maskvoje vykstančio pasaulio imtynių čempionato graikų-romėnų imtynių varžybose svorio kategorijoje iki 74 kg trečiadienį Lietuvos atstovas Aleksandras Kazakevičius įveikė du varžovus.

Pirmojoje kovoje (1/32 finalo) 24-erių metų mūsų šalies atstovas nugalėjo dukart Azijos čempionatų prizininką 27-erių metų iranietį Mehdį Mohammadį, o šešioliktfinalyje įveikė 29-erių metų čeką Tomašą Sobeckį.

Aštuntfinalyje A.Kazakevičius turėjo pripažinti savo bendraamžio japono Takehiro Kanakubo pranašumą.

Japonijos imtynininkas pirmajame kėlinuke atliko pervertimą.

„Jis mane suklaidino. Pasidaviau jo judesiui ir praradau kontrolę“, – po kovos pasakojo A.Kazakevičius.

Antrajame kėlinuke iniciatyva buvo vilniečio rankose, tačiau japonas gynėsi ir sulaukė parterio.

„Dvidešimt sekundžių mėginau sujungti rankas, japonas jas buvo tvirtai užspaudęs. Kai tik pavyko padoriai susikabinti, truktelėjau į viršų ir spėjau pažiūrėti į laikrodį – dar buvo likusios tris sekundės – ir greitai mečiau“, – po kovos pasakojo Lietuvos imtynininkas, tačiau teisėjai metimo neįskaitė ir pergalė atiteko japonui.

„Pakartojime aiškiai matosi, kad metimas atliktas laiku. Visa salė švilpė. Rusai imtynes supranta. Aiškiai buvo nukniauktas taškas. Toks įspūdis, kad kovojame ir su varžovais, ir su mistiniais vėjo malūnais“, – savo nusivylimo neslėpė treneris Ruslanas Vartanovas.

Japonijos imtynininkas pralaimėjo pusfinalyje ir A.Kazakevičius neteko galimybės kovoti dėl bronzos medalio.

A.Kazakevičius į Lietuvos rinktinės sudėtį pateko paskutinę akimirką. Trenerių sprendimu, į čempionatą turėjo vykti Valdemaras Venckaitis, tačiau jis prieš pat čempionatą Lenkijoje vykusioje treniruočių stovykloje patyrė traumą iro jo vietą užėmė komandos draugas.

Svorio kategorijoje iki 74 kg dalyvavo 39 imtynininkai.

Valdas Malinauskas