Lietuvos graikų-romėnų imtynių rinktinės nariai į Pekiną vyksta kovoti dėl medalių. Šią savaitę prasidėsiančiose olimpinėse žaidynėse ant imtynių kilimo Lietuvos garbę gins keturi sportininkai. Nebe naujokai olimpiadoje bus Mindaugas Ežerskis (96 kg svorio kategorijoje) ir Mindaugas Mizgaitis (120 kg), o jaunieji jų kolegos Valdemaras Venckaitis (74 kg) ir Aleksandras Kazakevičius (66 kg) olimpine dvasia mėgausis pirmą kartą.

„Kilimas apskritas ir norinčiųjų užlipti ant prizininkų pakylos bus daug, tačiau mūsų sportininkai verti kovoti dėl aukščiausių vietų, – „Respublikai“ teigė imtynių rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas. – Tikimės medalių. Sportininkai taip pat supranta į juos dedamas viltis, todėl visų nuotaika labai kovinga“.

Patirties netrūks

Rinktinės trenerių ir šalies sporto vadovų planuose M.Ežerskiui ir V.Venckaičiui keliamas minimalus tikslas pakliūti į stipriausiųjų aštuntuką, o geriausiu atveju – parvežti olimpinį auksą. M.Mizgaitis, specialistų nuomone, turėtų kovoti dėl 3-8 vietų, o iš A.Kazakevičiaus tikimasi, kad sportininkui pavyks patekti tarp 5-10 vietas užėmusių imtynininkų.

„Visi rinktinės nariai turi pakankamai patirties, kad galėtų sėkmingai pasirodyti Pekine, – pasakojo R.Vartanovas. – Manome, kad jų neslėgs psichologinis spaudimas ar jaudulys. Turėtų gelbėti tai, kad būsimi varžovai mūsų sportininkams yra puikiai pažįstami“.

Sunkiasvoriui M.Mizgaičiui Pekino olimpiada bus jau antroji. Prieš ketverius metus imtynininkas kovojo Atėnų olimpinėse žaidynėse ir užėmė vienuoliktą vietą.

„Į pirmąją savo olimpiadą patekau netikėtai ir labai didelių uždavinių sau nekėliau, – prisiminė M.Mizgaitis. – Dabar jau atėjo tie metai, kurie įpareigoja nuveikti daugiau. Visi važiuoja kautis dėl medalių, o kaip viskas susiklostys, pamatysime“.

Treniravosi Ukrainoje

Olimpinėms žaidynėms Lietuvos imtynininkai pastaruoju metu ruošėsi Ukrainoje, ten praleido beveik du mėnesius.

„Kartu treniravosi kitų šalių rinktinės, taip pat startuosiančios Pekine, – apie pasiruošimo etapą kalbėjo R.Vartanovas. – Sąlygos buvo geros, turėjome pajėgius varžovus ir tai lėmė, kad sėkmingai įvykdėme visus sau išsikeltus uždavinius. Paskutinę savaitę prieš išskrendant į Pekiną sportuosime Lietuvoje. Padėti mums ruoštis jau atvyko imtynininkai iš Rusijos, Baltarusijos ir Latvijos“.

Treneris džiaugėsi, kad auklėtiniams pavyko išvengti traumų ir viskas vyko pagal iš anksto užsibrėžtą planą. Į olimpines žaidynes lietuviai išvyks rugpjūčio 6 d. ir pačiame Pekine dar turės savaitę iki pirmųjų startų.

„Padedami mokslininkų apskaičiavome, kad optimalią formą mūsų sportininkai turėtų įgyti jau Pekine. Dabar dar vyksta lengvos treniruotės ir svorio reguliavimas“, – optimistiškai nusiteikęs buvo R.Vartanovas.

Padėti gali burtai

Imtynininkų rezultatams olimpinėse žaidynėse didelę įtaką gali turėti ir burtai, lemsiantys varžovus, su kuriais teks žengti ant kilimo pirmose imtyse.

„Viliuosi, kad pirmose dviejose kovose teks ne patys stipriausi varžovai,
– prasitarė M.Mizgaitis. – O tolesniuose etapuose jau nebepadės jokie burtai, nes silpnų varžovų ten nebūna“.

Į Pekiną vykstantis M.Mizgaitis jau dabar yra nusprendęs, kad palankiai susiklosčius aplinkybėms tai nebus paskutinės jo olimpinės žaidynės:
„Esu priėmęs sprendimą, kad mažiausiai ketverius metus dar tikrai sportuosiu. Sunkiausiose svorio kategorijose imtynininkai varžosi iki keturiasdešimties metų, o man dar tik dvidešimt aštuoneri. Kol kas nepasiekiau to, ko norėčiau“.

Beje, visi keturi graikų-romėnų imtynių varžybose dalyvausiantys lietuviai atstovauja Lietuvos kariuomenės sporto rinktinei. Jos sudėtyje taip pat bus ir boksininkas Jaroslavas Jakšto, dziudo imtynininkas Albertas Techovas, bėgikė Rasa Drazdauskaitė bei penkiakovininkės Donata Rimšaitė ir Laura Asadauskaitė.

Ovidijus GINIOTAS
„Respublikos“ žurnalistas