Neseniai vykęs Lietuvos graikų-romėnų, laisvųjų ir moterų imtynių čempionatas buvo pasirengimo artėjančioms Europos pirmenybėms, kurios vyks Vilniuje kovo 31-balandžio 5 d., vienas etapų. Didesnių staigmenų nebūta.

„Bendras čempionato įspūdis buvo geras, išaugo konkurencija, o kai kuriose svorio kategorijose kovos kėlė tikrą ažiotažą, – DELFI sakė graikų-romėnų imtynių treneris Ruslanas Vartanovas. – Dalyvavo visi pajėgiausieji ir tai įrodė finalai. Smagu, kad ateina jaunoji ir perspektyvi karta.“

Pasak R. Vartanovo, traumuotam Mindaugui Ežerskiui sąmoningai buvo leista pailsėti prieš kitas svarbias varžybas.

„Maloniai nustebino jaunimas, tačiau galutiniai rezultatai – objektyvūs. Perspektyvus yra klaipėdietis Artūras Jankauskas“, – pažymėjo vienas Lietuvos rinktinės trenerių R. Vartanovas.

Graikų-romėnų imtynių atstovai išvyko į treniruočių stovyklą Ukrainoje, vėliau, kovo mėnesį, mūsiškiai dalyvaus kontrolinėse varžybose Slovėnijoje, o pasirengimą Europos čempionatui baigs arba Ukrainoje, arba namuose, priklausomai nuo sparingo partnerių tinkamumo.

„Gera naujiena visiems imtynininkams – pasikeitė taisyklės, – DELFI informavo R. Vartanovas. – Nuo šiol išvengsim burtų traukimo nustatant nugalėtoją. Tai bus objektyvesnė sistema.“

Laisvųjų imtynių čempionatas tai pat vyko be siurprizų.

„Laisvųjų imtynių čempionato dalyviai atrodė gerai, o varžybų lygis buvo pakankamai aukštas. Pastebima džiuginanti tendencija – atletų meistriškumas kasmet auga. Labai išskirti kurio nors vieno sportininko negalėčiau, tačiau bendras lygis ūgtelėjo ir kiekvienoje svorio kategorijoje yra savų „žvaigždučių“, – DELFI sakė šių imtynių specialistas Arūnas Šulcas.

Pasak laisvųjų imtynių eksperto, Lietuvoje yra talentingų kovotojų, tik jiems reikia sąlygų ir laiko atskleisti savo galimybes ir toliau tobulėti.

„Europos čempionate Vilniuje galime tikėtis gerų rezultatų kai kuriose svorio kategorijose. Žinoma, aukso medalių laukti gal būtų ir per drąsu, bet netikėtumų tikrai gali būti.“

Laisvosiose imtynėse dominuoja Klaipėdos imtynių mokykla. Uostamiesčio imtynininkai užėmė 6 pirmąsias vietas iš 8 galimų.

„Klaipėdoje dirba puikus Lietuvos rintinės ir miesto komandos treneris Sergejus Kasimovas. Jis vienas geriausių specialistų ir tinkamai parengia savo auklėtinius“, – kolegai gerų žodžių negailėjo A. Šulcas.

Vilniuje vyksiančiame Europos čempionate Lietuvos imtynininkai bus pajėgūs iškovoti tris-keturis medalius.

Planuojama, jog Europos čempionate mūsų šaliai atstovaus 19 sportininkų, tarp jų – ir 5 moterys.

„Prioritetas patekti į rinktinę – Lietuvos čempiono medalis. Tačiau laiko dar yra ir nacionalinei komandai atstovaus tuo metu geriausiai pasirengę kovotojai“, – DELFI žadėjo R. Vartanovas.