Baigėsi 65-as Lietuvos imtynių čempionatas. Jo dalyviai išsidalijo 19-a medalių komplektų – po septynis graikų-romėnų ir laisvųjų imtynių bei penkis – moterų varžybose. Kova vyko ne tik dėl medalių, bet ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje, kuri šiais metais pasaulio ir Europos čempionatuose pradės kovą dėl kelialapių į 2012 metų Londono olimpines žaidynes.
„Labiausiai nustebino žiūrovų gausa. Tikėjomės, kad daug žiūrovų susirinks pažiūrėti pasaulio ir Europos čempionatuose pergales skinančių geriausių Lietuvos imtynininkų, tačiau tokio susidomėjimo tikrai nelaukėme – netgi pritrūko sėdimų vietų“, – augančiu imtynių populiarumu džiaugėsi Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Darius Čepauskas.

Simas Asačiovas ir Jonas Rudavičius

Aleksandras Kazakevičius finale nugalėjo Liutaurą Nemeikšį


Daugiausia dalyvių varžėsi graikų-romėnų imtynėse. Didžiausia intriga buvo svorio kategorijoje iki 74 kilogramų. Čia tarpusavyje kovojo Pekino olimpiados dalyviai – Valdemaras Venckaitis ir Aleksandras Kazakevičius, juos burtai suvedė jau pusfinalyje. Po atkaklios kovos pergalę šventė A. Kazakevičius.

Finale jis įspūdingais metimais įveikė Liutaurą Nemeikšį. Pasaulio ir Europos čempionato prizininkas V. Venckaitis tenkinosi bronzos medaliu.

„Lietuvos čempionate gerą sportinę formą pademonstravo pagrindiniai rinktinės nariai – A. Kazakevičius, Edgaras Venckaitis, Vladislavas Lukoševičius. Jie dar kartą patvirtino, kad šiuo metu yra stipriausi Lietuvoje“, – sakė graikų-romėnų imtynių Lietuvos rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas.

Gaila, kad dėl traumų čempionate nedalyvavo tituluočiausi Lietuvos imtynininkai Mindaugas Ežerkis ir Mindaugas Mizgaitis. Pastarajam auga gera pamaina – perspektyvus sportininkas Marius Grygelis, kuris užtikrintai tapo Lietuvos čempionu. Maloniai nustebino ir kiti jaunieji imtynininkai, kurie jau šiandien braunasi į Lietuvos rinktinę“.

Laisvųjų imtynių atstovai tarptautinėse arenose pergalėmis dar neprilygsta graikų-romėnų imtynininkams, tačiau tikimasi, kad ir jiems pavyks iškovoti kelialapį į Londono olimpines žaidynes.

„Mūsų rinktinės lyderiai – V. Čiumakovas, Š. Jurčys ir E. Voitechovkis Lietuvos čempionate įrodė, kad yra stipriausi šalyje ir pademonstravo gerą sportinę formą. Planuojame, kad Europos ir pasaulio čempionatuose dalyvaus 4-5 Lietuvos laisvųjų imtynių atstovai.

Lemiamoje imtyje Indrė Bubelytė (kairėje) pranoko Danutę Domikaitytę

Atrankoje į Pekino olimpiadą, nedaug iki išsvajoto olimpinio kelialapio trūko V. Čiumakovui, tikimės, geriau seksis Londono olimpiados atrankos varžybose. Iškovoti olimpinį kelialapį bus labai sunku. Bent vienas laisvųjų imtynių atstovas olimpiadoje, vyrų ar moterų varžybose, būtų mano svajonės išsipildymas“, – teigė Lietuvos laisvųjų imtynių rinktinės treneris Sergejus Kasimovas.

Lietuvos čempionate moterų imtynės vyko penkiose svorio kategorijose. Šios varžybos sulaukė didžiausio gausiai susirinkusių žiūrovų susidomėjimo ir emocijų.

„Moterys nori save realizuoti visose srityse, imtynės – ne išimtis, todėl moterų imtynės vis labiau populiarėja. Lietuvoje moterų imtynės dar nėra tokios populiarios, bet Vakarų Europoje, o ypač Skandinavijoje imtynininkių varžybos dalyvių skaičiumi jau nenusileidžia vyrų varžyboms“, – pasakojo Lietuvos moterų rinktinės treneris Aivaras Kaselis.

Lietuvoje auga perspektyvios imtynininkės. Praėjusių metų Europos jaunimo čempionate dvi sportininkės pateko į geriausiųjų dešimtukus. Šiais metais dvi sportininkės dalyvaus Europos suaugusiųjų čempionate, jeigu pateks į dešimtuką, vyks ir į pasaulio čempionatą“.