Šiaulių miesto specializuotoje imtynių salėje vyko Lietuvos mokinių – jaunių (gimusių 1994-1996 metais)  graikų-romėnų imtynių  pirmenybės. Varžybose rungėsi atletai iš visų šalies imtynių sporto mokyklų ir centrų. Tiesa, geriausieji sportininkai dalyvavo tarptautiniame turnyre Izraelyje, o Kauno ir Anykščių atletai gynė Lietuvos garbę  varžybose Lenkijoje.

Po tris pirmenybių nugalėtojus paruošė Vilniaus miesto ir Šiaulių rajono treneriai. Po du aukso medalius iškeliavo į Šiaulių miestą, Marijampolės savivaldybę ir Tauragės rajoną. Klaipėdos miesto ir Visagino savivaldybės specialistai išugdė po vieną nugalėtoją.

Puikiai kovojo daugiausiai titulų turintis varžybų dalyvis Romas Fridrikas iš Visagino. Trenerio Vitalijaus Nagovicino auklėtinis šiemet pasaulio jaunių čempionate svorio kategorijoje iki 85 kilogramų užėmė devintą vietą, laimėjo šalies jaunių pirmenybes bei žaidynes. Šiauliuose Romas startavo svorio kategorijoje iki 100 kilogramų ir taipogi nepaliko vilčių varžovams. Kiek rimčiau jam pasipriešino Marius Knystautas iš Klaipėdos (treneris Artūras Ševelkovas). Marius yra jaunesnysis Manto, šių metų Europos jaunių čempionato finalininko, brolis. Nulipdamas nuo pakylos, Romas šypsodamas prisiminė, kad pirmą apdovanojimą iškovojo svorio kategorijoje iki 32 kilogramų…

Gan netikėtą fiasko patyrė dar vienas A.Ševelkovo auklėtinis Justas Galkinas. Klaipėdietis šiemet buvo nenugalimas šalies jaunių pirmenybėse ir žaidynėse svorio kategorijoje iki 50 kilogramų. Deja, debiutas sunkesniame svoryje  Justui susiklostė nesėkmingai – grumiantis svoryje iki 58 kg teko nusileisti sparčiai tobulėjančiam bendravardžiui Justui Petravičiui (Vilnius – Tauragės rajonas, treneriai Olegas Antoščenkovas, Jonas Sabutis) bei Gvidui Jakūnui (Joniškio rajonas, treneris Rytis Keršys). Nugalėtoju čia tapo Justas Petravičius. Sidabro medalis įteiktas Gvidui Jakūnui, o uostamiesčio atletas liko trečioje vietoje.

Svoryje iki 63 kilogramų varžybas užtikrintai laimėjo Denisas Butylkinas (Vilnius, treneris Edvardas Balcevičius). Jaunuolis buvo visa galva aukštesnis fiziniu bei techniniu paruošimu. Vilniečio pranašumas ypač akivaizdus parteryje.

Po ilgos pertraukos apie save priminė Tulgaudas Dankis (85 kg, Vilnius – Šiaulių rajonas, treneris Vladimiras Audickas, Alvydas Tilenis). Gabus jaunuolis ir po geros pertraukos neprarado savo gebėjimų – jis gan lengvai įveikė varžovus ir tapo nugalėtoju.

Supersunkiasvorių mūšį laimėjo Andrius Pančenko (+100 kg, Šiaulių m.- Šiaulių rajonas, treneriai Aivaras Kaselis, Vidmantas Žibutis, Alvydas Tilenis)