Į sostinės “Žilvinėlio” lopšelio-darželio organizuotą sporto šventę atvyko išskirtinis svečias – Pekino olimpinių žaidynių prizininkas Mindaugas Mizgaitis. „Mano sūnelis Ernestas jau ūgtelėjo, kitąmet pradės lankyti darželį, todėl pasinaudojau kvietimu aplankyti „Žilvinėlį“ ir iš arčiau susipažinti su ta aplinka, kuri mano sūnui taps antraisiais namais. Per varžybas pamačiau degančias vaikų akytes, nuoširdžias emocijas ir begalinį azartą – visi nori būti nugalėtojais. Vaikai susižavėję apžiūrinėjo namo olimpinį „bronzos“ medalį, klausinėjo apie imtynes. Kai pasakiau, kad šis apdovanojimas yra kone dvidešimties metų juodo darbo vaisius, kažkas atkirto, kad visai nedaug. Todėl palinkėjau visiems, kad jų optimizmas neblėstų“, – kvatojo įspūdžius apie linksmą bendravimą su darželinukais prisiminęs M.Mizgaitis.     

„Esame vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymas šalies mokyklose dalyviai. Mūsų darželis prieš metus tapo skelbto konkurso ,,Olimpinę ugnelę – į kiekvieno širdelę” nugalėtoju.  Sėkmingu pavyzdžiu ketina sekti ir kiti darželiai. Antrame olimpinio ugdymo projekto etape ,,Olimpinis Žilvinėlio ruduo“ sutiko dalyvauti  sostinės „Ryto“ ir „Žilvičio“ darželių auklėtiniai“, – pasakojo darželio „Žilvinėlis“ pavaduotoja ugdymui Lina Petrokienė.

Improvizuotose varžybose darželinukams teko įveikti įvairias kliūtis, parodyti savo nuovokumą, atsakant į nelengvus viktorinų klausimus, deklamuoti eilėraščius sporto tematika ir, žinoma, šokti.

Šį kartą komisija nugalėtojais pripažino darželio „Žilvitis“ auklėtinius. Sidabro medaliais apdovanoti šeimininkai – „Žilvinėlio“ komanda, o bronzos medaliai atiteko darželio „Rytas“ vaikams.

Šventės metu trumpai apie imtynes papasakojo šalies nusipelnęs treneris ir ekspertas Vladimiras Audickas. Trenerio auklėtiniai broliai Edvinas ir Deividas Subotkevičiai vaikams parodė imtynių elementus. Berniukai improvizuotoje treniruotėje stebino mažylius kulversčiais ir metimais.

 Po apdovanojimų visi vaikai suskubo įsiamžinti su olimpinių žaidynių prizininku Mindaugu Mizgaičiu.

Dėkodamas už dėmesį, vienas žinomiausių mūsų šalies atletų „Mizgaičio imtynių klubo“ vardu darželiui padovanojo „POLSKOK“ imtynių kilimą. „Tegul mokosi imtynių paslapčių. Gal kurį nors iš jų ateityje pamatysime ant olimpinės nugalėtojų pakylos“, – šiltu priėmimu džiaugėsi M.Mizgaitis.

Valdas Malinauskas