Vilius Laurinaitis tapo atvirojo Lenkijos graikų-romėnų imtynių jaunimo čempionato nugalėtoju. Varšuvoje Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis įveikė keturis varžovus ir iškovojo čempionato aukso medalį.

Pirmose kovose V.Laurinaitis įveikė baltarusius Sergejų Lapiną ir Andrejų Stančiuką. Pusfinalyje lietuvis patiesė lenką Aleksanderį Kroczaką. Lemiamoje imtyje Vilius nugalėjo dar vieną Lenkijos atletą Eryką Roszkowskį ir tapo kaimyninės šalies jaunimo čempionu svorio kategorijoje iki 96 kilogramų.

Sunkiasvorių mūšyje sidabro medaliu apdovanotas Mantas Knystautas (120 kg). Klaipėdietis burtų valia pirmame rate buvo laisvas. Vėliau paguldė ant menčių lenką Jakubą Rywackį, tačiau finale nusileido metais vyresniam Georgijui Džiugašviliui iš Baltarusijos.

Svoryje iki 74 kilogramų bronzos medalį iškovojo Laimonas Gečas. Artūras Sekus liko aštuntoje vietoje.

Trečią vietą svoryje iki 55 kilogramų užėmė Justas Petravičius.

Ramūnas Dagys (66 kg) tenkinosi dešimtąja vieta.

„Gerą įspūdį paliko Vilius Laurinaitis. Finale jis įveikė tikrai neprastą atletišką lenką. Sunkiasvoriui Knystautui sportinininkas iš Baltarusijos yra nepatogus. Be to, jis žymiai sunkesnis už Mantą, todėl jam priekaištauti negaliu. Burtų valia du LOSC auklėtiniai Gečas ir Sekus susigrūmė antrame rate. Nugalėjo Gečas. Tačiau nustebino tai, kad tarpusavyje jie kapojosi tikra to žodžio prasme, o kovojant su užsieniečiais atrodė kur kas blankiau“, – trumpai apie lietuvių kovas papasakojo komandos vadovas Marijanas Dulko.

Atvirąjame Lenkijos jaunimo imtynių čempionate kovojo 96 atletai iš Lenkijos, Vengrijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos.

Valdas Malinauskas

www.imtynes.lt