Anykščiuose vyko Lietuvos vaikų (1999-2002 m. g.) graikų-romėnų imtynių pirmenybės. Varžybose dalyvavo sportininkai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestų, Visagino, Kazlų Rūdos, Marijampolės savivaldybių, Anykščių, Joniškio, Tauragės, Trakų, Šiaulių rajonų. Ant kilimo kovojo 122 jaunieji atletai, kurie atstovavo 14 komandų.

Pradedantieji imtynininkai, kupini sveikų emocijų ir ambicijų, drąsiai veržėsi į sporto aukštumas. Kadangi varžybose dalyvavo visų šalies graikų- romėnų imtynių centrų auklėtiniai, konkurencija dėl nugalėtojų titulų  buvo labai didelė. Kai kuriems sportininkams jau yra tekę džiaugtis medalių spindesiu, o kai kam šios varžybos – pirmas rimtas išmėginimas vos po kelių mėnesių pratybų. Buvo įdomu stebėti, kokią įtaką vaikų sporte turi sportuojančio stažas, su kuriuo įgyjamas geras techninis paruošimas ir kaip veiksmus ant kilimo įtakoja įgimta jėga bei koordinacija. Kiek laiko reikia treniruotis, kad tapti nugalėtoju? Vienareikšmio atsakymo Lietuvos vaikų pirmenybės nesuteikė.

Mažiausią stažą turėjo pirmenybių nugalėtojas Redas Ovčinikovas (62 kg, Marijampolės savivaldybė, treneriai Vitas Adomavičius ir Karolis Čiupkevičius). Jaunuolis treniruojasi aštuonis mėnesius. Pasak trenerių, tai drausmingas ir aktyvus atletas, kuris pastaruoju metu dalyvavo daugumoje varžybų ir yra tapęs jų nugalėtoju. Redas spėjo neblogai įsisavinti imtynių abėcėlę ir varžovus įveikė gana užtikrintai.

Marijampoliečiai išugdė dar vieną „auksinį berniuką“ Marių Lopėčių (35 kg). Marius treniruojasi  beveik keturis metus ir savo taupyklėje turi keletą šalies pirmenybių medalių. Anykščiuose jis gana dramatiškoje kovoje, likus keletai sekundžių iki gongo skambesio, efektyviu metimu išplėšė pergalę prieš daugkartinį Lietuvos vaikų pirmenybių nugalėtoją ir šių metų šalies jaunučių čempioną Matą Indriševičių iš Panevėžio (treneriai Albinas Batūra, Marius Baranauskas).

Daugiausia patirties tokio rango varžybose turi Germanas Svirskis. Trenerio Vitalijaus Nagovicino auklėtinis ant imtynių kilimo pluša beveik septynis metus. Visaginietis tapo nugalėtoju svorio kategorijoje iki 41 kilogramo. Finalinėje kovoje jam teko stipriai paprakaituoti, kad įveiktų sparčiai tobulėjantį, dvejais metais jaunesnį kaunietį Igną Bukauską, kurį treneruoja jo tėvas, ne kartą praeityje pajėgiausio šalies atleto titulą pelnęs Gintaras Bukauskas. Germanas puikiai techniškai paruoštas, iki finalo lengvai įveikė visus varžovus.

Į Visaginą iškeliavo dar vienas auksinis apdovanojimas. Taurę ir aukščiausios prabos medalį iškovojo Dmitrijus Parechelašvilis (44 kg). Per nepilnus tris pratybų ant imtynių kilimo metus jis spėjo tapt ryškiu šios amžiaus grupės lyderiu. Pirmenybių metu Dmitrijus laimėjo tris kovas ir pelnė net 36 taškus už atliktus techninius veiksmus!

Sąlyginai neseniai – pusantrų metų – treniruojasi Arnoldas Baranovas (54 kg). Trenerio Vladimiro Audicko auklėtinis jau antrus metus iš eilės laimi šalies vaikų pirmenybes. Jis ypač stiprus parteryje – gerai ginasi nuo ridenimo ir pats puikiai atlieka šį veiksmą. Vilnietis varžovams pavojingas ir stovėsenoje, nes gerai kovoja „kryžiuje“, iš kurio nevengia atlikti metimą per dubenį ir numesti per save. Per pusantrų metų vaikinas įgyjo daug patirties, nes vaikinas  treniruojasi poroje su vienu iš Lietuvos jaunių rinktinės lyderiu Kristupu Šleiva.

Vilniečiai laimėjo dar du aukso medalius tarp sunkiasvorių. Tik metus rimtai sporto salėse plušantys  Valdas Platkovskis (80 kg, treneris Vladimiras Audickas) ir Jonas Matuliauskas (+ 80 kg, treneris Remigijus Gustas) savo varžovus finale paguldė ant menčių. Tiesa, V.Platkovskis įveikė  visaginietį Olegą Kravčiuką (treneris Vitalijus Nagovicinas) po metimo per dubenį, o Jonas Matuliauskas tašką kovoje padėjo po efektingo metimo per petį, kurį atliko kauniečiui Erikui Lukauskui (treneris Algimantas Raupelis).

Kaip ir vilniečiai tris aukso medalius laimėjo Šiaulių rajono sportininkai. Patyrę treneriai Alvydas Tilenis, Valdas Jasotis, Gediminas Jonuškis į pirmenybes atvežė stiprius, ištvermingus ir kovingus atletus, kurie ypač  gerai grūmėsi stovėsenoje ir nesidrovėdomi ieškojo galimybių atakoms. Gytis Kulevičius (50 kg; 3 metai sportinio stažo), Dovydas Jucius (58 kg; 3 metai sportinio stažo) ir Redas Milašauskas (73 kg; du metai sportinio stažo) visus varžovus išguldė ant menčių. Apie sportinininkų efektyvumą ant kilimo byloja faktas, kad visi trys kartu sudėjus pralošė tik 1 tašką!

Šiaulių sportininkas Edgaras Gendvilis (38 kg) yra sukaupę 6 metų treniruočių patirtį, o kartu ir stiprų techninį arsenalą. Puikių metimų per dubenį ir nepreikaištingų  praėjimų į liemenį galėtų pavydėti bet kuris atletas. Fiziškai stiprų sportininką treneriai (Vidmantas Žibutis, Aivaras Kaselis, Edmundas Skrickas) pastoviai „apšaudo“ renginiuose, tikslingai ruošia ateities startams.

Antrą aukso medalį Šiauliams iškovojo Simonas Liesinas (29 kg; sportinis stažas 3 metai).

Du čempionus išugdė Joniškio treneris Rytis Keršys. Svorio kategorijoje 32 kilogramų finale susitiko komandos draugai Eimantas Vilimas ir  Paulius Grigaliūnas. Vienas kita gerai žino, kartu treniruojasi. Kas bus čempionu užtikrint negalėjo net jų treneris Rytis. Šį kartą nugalėjo Vilimas (sportininkai treniruojasi 3 metus).

Dar du joniškiečiai susitiko svorio kategorijos iki 26 kilogramų finale. Auksas atiteko Martynui Muižiui (sportinis stažas 3 metai), įveikusiam Adomą Grigaliūną.

Kaunui aukso medalį gražiam stiliuje laimėjo Arminas Lygnugaris (47 kg; 5 metai stažo). Neseniai jis buvo antras jaunučių pirmenybėse ir laimėjo turnyrą „Kaunas-2012”. Vaikinas gražiai nuaugęs (visgi 5 metai įdėti ) ir raumeningas, be to labai techniškas. Arminas imtynių paslapčių semiasi pas trenerį Algimantą Raupelį.

Tauragės rajone išugdyti  trys olimpinių žaidynių dalyviai, tad ir vaikų pirmenybių nugalėtoją treneriams Jonui Sabučiui ir Vaidotui Dovidaičiui paruošti nėra didelės problemos. Šiemet ant aukščiausios nugalėtojų pakylos laiptelio stovėjo Nedas Miknius (66 kg; sportinis stažas trys metai). Beje, tokiame svoryje Londono olimpinėse žaidynėse galynėsis J.Sabučio auklėtinis Edgaras Venckaitis, kuris ant kilimo be pertraukų arė 15 metų…