Šiaulių Vijolių vidurinėje mokykloje atidaryta olimpiečio bronzos medalio laimėtojo Aleksandro Kazakevičiaus vardo imtynių salė. Puikius rezultatus rodantys šios mokyklos imtyninkai galės treniruotis dar uoliau ir patogiau. Vijolių vidurinės mokyklos direktorė Irma Abromaitienė neslėpė, kad anksčiau ši salė buvo naudojama ruoštis popamokinei veiklai. „Džiaugiuosi, kad Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus šią erdvę panaudojo gražiems ir geriems darbams“, – šypsenos veide neslėpė direktorė.

„Visi pripratę gauti už dyką, bet kad tau duotų, prieš tai pats turi padaryti, įrodyti, kad tavo idėja gera ir sugebėsi ją įgyvendinti, kad nesi tinginys“, – naujos treniruočių salės atidarymo išvakarėse kalbėjo imtynių treneriai, salės įkūrėjai Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus. Salėje jau kuris laikas klega vaikai – Vijolių vidurinės mokyklos pradinukai, aplinkinių lopšelių-darželių auklėtiniai, mėgėjai ir profesionalūs sportininkai, jau išgarsinę Šiaulius ir šalį pasaulyje.

Idėjai įgyvendinti reikia labai nedaug

„Pirmiausia paklojome medines grindis, tada ant jų patiesėme specialią gumą, minkštus kilimus, o ant viršaus – dar ir spalvingą specialų imtynių kilimo uždangalą“, – pasakoja treneris A. Kaselis. Paklaustas apie kitus atliktus darbus, treneris pamini naują ventiliacijos sistemą ir „naujus“ langus – buvo rekonstruoti seni mediniai, plastiku nesusižavėta. Šiai idėjai mielai pritartų ir sveikatos priežiūros specialistai, nes nors ir sandarūs, mediniai langai garantuoja šiokią tokią natūralią ventiliaciją.

Ateityje planuojama renovuoti dušus, įrengti persirengimo kambarius, tačiau sportininkai jau dabar neslepia džiaugsmo. Tiesa, įrengiant salę nutiko ir nenumatytų dalykų – kai įpusėjus darbams po liūties į ją priplūdo vandens, reikėjo skubiai atnaujinti lietaus kanalizaciją, pašalinti kitas problemas. Dirbo patys, kartais net po 10 valandų per dieną. Daug padėjo ir jaunieji sportininkai – šveitė, dažė sienas, klijavo plakatus. Europos jaunių imtynių čempionato medalininkės Danutės Domikaitytės, primenančius, kad dar reikia pasistengti, pasiekti daugiau.

Europos jaunių imtynių čempionato medalininkė Danutė Domikaitytė paklausta, ar patogu sportuoti naujoje salėje, neslėpė susižavėjimo: „Anksčiau sportuodavome sporto mokyklos „Atžalynas“ salėje. Ten susirinkdavo „laisvųjų imtynių, dziudo ir sambo mėgėjai. Būdavo sunku įsiklausyti į savo trenerio pastabas, nes visos treniruotės vyko tuo pačiu metu, girdėdavome ir kitų trenerių komandas“.

Danutė Domikaitytė džiaugiasi, kad per dieną sutaupo apie valandą laisvalaikiui ar pamokų ruošai, nes niekur važiuoti nebereikia – iš mokyklos koridoriumi keliauja į bendrabutį, o vakare vėl sugrįžta į mokykloje  esančią salę, kur atlieka
trenerio skirtas užduotis. Sportininkei yra nemažai tekę treniruotis užsienyje, ji teigia, kad imtynių salės visur panašios, netenka jaustis nejaukiai nei dėl aplinkos, nei dėl savo sportinio lygio.

Vietos visiems užtenka

Nedidelėje, bet jaukioje salėje nuo 15-tos valandos su vaikais dirba jauni, bet jau turintys aukštą kvalifikaciją treneriai. Pavakary renkasi aukšto meistriškumo moterų imtynių sportininkės, kurios visos yra Lietuvos moterų imtynių rinktinės narės. Jaunosios imtynininkės mokosi Vijolių vidurinėje mokyklos sporto klasėse, vyresnės toliau tęsia karjerą Šiaulių universitete. Nuo 19-tos valandos meistriškumą ugdo graikų-romėnų imtynių vyresniųjųatletų grupė.

Kol kas imtynių treniruočių salėje treniruojasi keturios pradedančiųjų ir perspektyvių imtynininkų grupės, tačiau treneris A. Stočkus teigia, kad žmonių čia tik daugės. Be to, planuojama, kad salė bus atvira mikrorajono bendruomenei. Dabar čia jau treniruojasi dešimt aukštą sportinį meistriškumą pasiekusių imtynininkų, dauguma – tarptautinių Europos ir pasaulio varžybų medalininkai, po kelis kartus yra tapę Lietuvos čempionais savo svorio kategorijose.

Ir Lietuvoje reikia ką nors turėti

Anot A. Kaselio, prieš kelerius metus trenerių entuziastų grupė įkūrė asociaciją „Saulės miesto atletikos klubas“ (SMAK). Ši organizacija dirba visuomeniniais pagrindais, vienija tuos, kurie tiki, kad ir Lietuvoje reikia ką nors turėti, ne tik skatinti emigruoti. Asociacijos SMAK nariai ir padėjo įrengti šią imtynių treniruočių salę.

A.Kaselis teigia, kad žmonių treniruočių salėje tik daugės, be to, planuojama, kad salė bus atvira mikrorajono bendruomenei.

A.Kaselis: „Ne mes Aleksandrą, o jis mus pasirinko“

Kalbėdamas apie idėją bazę pavadinti olimpiečio vardu, treneris sakė, kad Aleksandrą Kazakevičių pasirinko ne šiaip sau. „Aš jau seniai pažįstų Aleksandrą. Jis su mano auklėtiniu Robertu Budriumi buvo pasaulio jaunimo čempionato medalininkai. Manau, kad ne mes Aleksandrą, o jis mus pasirinko“, – sako A. Kaselis. Pasak jo, Šiaulių Vijolių vidurinėje mokykloje sukoncentruota visa Lietuvos moterų imtynių rinktinė. Geri treneriai, puikus psichologinis pasirengimas leidžia sportininkams iškovoti aukščiausių vietų turnyruose. „Mes džiaugiamės, kad mūsų komandoje yra sporto psichologas  Andrius Stočkus. Jis labai daug padeda sportininkams“, – teigia treneris A. Kaselis.

Aleksandras Kazakevičius: „Vardinė sporto salė visada yra garbė ne tik pačiai mokyklai, bet ir sportininkui“

Iš Vilniaus į Šiaulius atvykęs Aleksandras Kazakevičius buvo ramus ir tylus, tačiau paklaustas, ar džiaugiasi turėdamas savo vardo imtynių salę, iškart atrėžė, kad taip. „Vardinė sporto salė visada yra garbė ne tik pačiai mokyklai, bet ir sportininkui. Džiaugiuosi, kad šioje salėje treniruojasi labai perspektyvūs sportininkai ir ši salė yra tikrai geras žingsnis į ateitį. Sudarytos geresnės sąlygos sportininkams padeda pasiekti geresnių rezultatų. Imtynių rezultatai vis gerėja. Turime medalių iš visų amžiaus grupių sportininkų“, – sakė olimpietis bronzos medalio laimėtojas Aleksandras Kazakevičius.

Paruošta pagal snaujienos.lt  ir  etaplius.lt