Tarptautinė imtynių federacija (FILA) paskelbė, kad 2015 metais pasaulio imtynių čempionatas bus surengtas pasaulio linksmybių ir pramogų sostinėje Las Vegase. „Pagrindinė metų imtynių šventė vyks rugsėjo mėnesį „Orleans Arenoje“.

Amerikiečiai itin pakiliai sutiko šią žinią. 2015 metų pasaulio čempionate atletai kovos ne tik dėl pasaulio čempiono titulų, bet ir dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Jei artimiausiu metu atrankos sistemoje nevyks esminių pakitimų, tai, remiantis Londono OŽ atrankos patirtimi, į Braziliją keliautų pirmas šešias vietas svoryje užėmę sportinininkai.

„Tai labai geras pasirinkimas. JAV imtynių federacija yra labai įtakinga, o amerikiečių organizaciniai sugebėjimai yra visiems žinomi. Kartu su amerikiečiais parodysime  pasauliui imtynių svarbą. Tikiuosi, kad šis čempionatas bus didelis žingsnis į priekį ir padės įtvirtinti imtynių sportą olimpinių žaidynių programoje“, – kalbėjo laikinai einantis FILA prezidento pareigas Nenadas Lalovičius.

„Mums buvo malonu išgirsti šią naujieną. Tai bus išties istorinis įvykis. Mes surinksime labai stiprią organizatorių komandą, kuri užtikrins pasaulio čempionato sėkmę. Pasaulio čempionatas Las Vegase pasitarnaus imtynių populiarinimui visame pasaulyje“, – tikino JAV imtynių federacijos vykdantysis direktorius Richas Benderis.

Pasaulio čempionatai JAV vyko penkis kartus: 1962 ir 1966 metais Tolede, 1979 metais San Diege, 1995 metais Atlantoje ir 2003 metais New Yorke.

Beje, 2001 metais pasaulio čempionatas taip pat turėjo vykti New Yorke. Tačiau, likus kelioms dienoms iki varžybų, dėl teroristų išpuolių prieš Pasaulio prekybos centrą čempionatas buvo nukeltas į kitus miestus.

Primename, kad šiemet pasaulio čempionatas vyks rugsėjo 16-22 dienomis Budapešte.

Kitąmet pajėgiausi planetos imtynininkai dėl pasaulio čempionato medalių galynėsis Taškente (Uzbekistanas).

Valdas Malinauskas