Gruzijos sostinėje Tbilisyje tęsiasi Europos imtynių čempionatas. Pirmąją graikų-romėnų imtynių turnyro dieną ant kilimo kovojo du mūsų šalies sunkiasvoriai.

Svoryje iki 96 kilogramų Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis Vilius Laurinaitis pečius surėmė su septyniais metais vyresniu turku Cenku Ildemu. Pirmame kėlinuke Vilius pasaulio ir Europos čempionatų prizininkui atliko ridenimą. Stebuklų metas tęsėsi dar pusę antro kėlinuko, kuomet Vilius pirmavo 2:1. Tuomet patyręs varžovas įjungė aukščiausią pavarą ir tris kart paeiliui privertė lietuvį suklysti.

„Nepaisant pralaimėjimo, aš esu patenkintas Viliaus kova. Jis tokio rango varžybų debiutantas, pernai dar grūmėsi jaunimo amžiaus grupėje ir perėjimas į suaugusių kategorija beveik visada būna skausmingas. Pusantro kėlinuko Vilius niekuo nenusileido, tačiau vėliau turkas padidino tempą ir pradėjo galingai judėti į priekį. Viliui tiesiog pritrūko kvapo“, – dvikovą komentavo treneris Ruslanas Vartanovas.

Vilių dar galėjo išgelbėti turko patekimas į finalą. Tačiau ketvirtfinalyje C.Ildemas nusileido armėnui Artūrui Aleksanianui ir palaidojo V.Laurinaičio viltis kovoti dėl bronzinio apdovanojimo.

Svoryje iki 96 kilogramų kovojo 22 atletai.

Supersunkiasvorių (120 kg) dvikovoje Mindaugo Mizgaičio varžovu  buvo gerai pažįstamas kaimynas iš Baltarusijos Josibas Čiugošvilis. Varžybų išvakarėse, vos pamatęs burtus treneris Mindaugas Ežerskis kalbėjo optimistiškai: „Mindaugas neblogos formos, gerai juda. Jei užsives, tikrai pajėgs įveikti baltarusį“.

Deja, kovos scenarijus susiklostė nepalankiai. Stovėsenoje taškų nieks neiškovojo, o priverstiniame parteryje vienintelis Mindaugo mėginimas atlikti ridenimą buvo nesėkmingas. Antrame kėlinuke pavargę atletai gavo po įspėjimą ir, todėl kad antras įspėjimas  buvo skirtas Mindaugui, pergalė atiteko baltarusiui.

Svorio kategorijoje iki 120 kilogramų kovojo 17 atletų.