Maskvoje vyko Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) posėdis. Posėdžio metu buvo priimtas revoliucinis sprendimas imtynių sportui – perskirstyta aštuoniolika komplektų apdovanojimų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių imtynių turnyre. Nuo 2016 metų Olimpiados graikų-romėnų, laisvųjų ir moterų imtynėse atletai kovos šešiose svorio kategorijose. Trumpiau kalbant, „klasikų“ ir „laisvūnų“ po vieną svorio kategoriją „dovanojama“ moterų imtynėms.

Po IOC sprendimo paskelbimo, tarptautinė imtynių federacija pranešė, kad naujos svorio kategorijos bus aptartos ir paskelbtos po FILA biuro susitikimo ir FILA kongreso, kuris vyks pasaulio imtynių čempionato išvakarėse  rugsėjo 16-17 dienomis Budapešte.

Priminsiu, kad 1996 metais Atlantoje vyrai kovojo dėl dešimties medalių komplektų graikų-romėnų ir laisvųjų imtynių turnyruose.

Po keturių metų Sidnėjuje svorio kategorijų skaičius sumažintas iki aštuonių.

2004-aisiais Atėnuose į olimpinę programą buvo priimtos moterų imtynės. Iki Londono olimpiados atletai kovojo pagal svorio kategorijų formulę 7 (GR (graikų-romėnų)) + 7 (LL (laisvosios)) + 4 (LF (moterų)).

www.imtynes.lt informacija