Sofijoje (Bulgarija) tęsiasi pasaulio jaunimo imtynių čempionatas. Sukiasvorių turnyrą efektingai pradėjo Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis Mantas Knystautas. Klaipėdietis pirmoje imtyje ant menčių paguldė Jupeng Wangą iš Kinijos.

Dvikova su kiniečiu tęsėsi apie dvidešimt sekundžių. Jau pirmoje atakoje M.Knystautas pramušė iš apačios rankas ir surakino Wangą. Išjungtas kinietis tokioj situacijoje turėjo du pasirinkimus – žengti atgal už kilimo ribų ir aukoti tašką, arba mėginti staigiu judėsiu į dešinę ar kairę pusę nublokšti Mantą. Pirmas variantas rizikingas, tačiau garantuotas šimtaprocentinis išsigelbėjimas. Antras rizikingas, tačiau sėkmės atveju iniciatyva pereitų atakuojančiam. Wangas sukabino iš viršaus Knystauto rankas ir prasisuko į dešinę pusę. Tokiam scenarijui dvimetrinis atletas iš Lietuvos buvo pasiruošęs – jis peržengė į priešingą pusę ir pridengė kinietį. Po akimirkos varžovas išgirdo teisėjo touchér (mentės (pr.))!

Antroje dvikovoje Mantas pečius surėmė su pasaulio jaunių čempionu Emre Muyanu iš Turkijos.  Pirmas kėlinukas baigėsi minimalia turko persvara. Antrajame kėlinuke M.Knystautas įjungė aukščiausią pavarą ir užvaikė Muyaną. Galutinis rezultatas 2:1 klaipėdiečio naudai.

„Nemačiau kovos, bet galiu spėti, kad pirmame kėlinuke Mantas pakartojo savo klaidą – užžengė už kilimo ribų ir buvo nubaustas. Spėju, kad antrame kėlinuke Mantas išnaudojo savo funkcinį pasiruošimą. Jis gerai kvėpuoja, jo plaučių tūris 7 litrai. Dabar laukia akistata su taip pat ištvermingu korėjiečiu. Sunku ką nors prognozuoti. Vienas pliusas, kad korėjietis ant kilimo paskutinėje kovoje labai pasikankino su Europos jaunimo čempionu iš Gruzijos“, – svarstė pirmasis M.Knystauto treneris Artūras Ševelkovas.

Deja, kova su metais vyresniu Min-Seok Kimu susiklostė nesėkmingai. Dvidešimtmetis Azijos jaunimo čempionas savo pranašumą įrodė jau pirmame kėlinuke.

Mantui Knystautui buvo vienas šansas sugrįžti į kovą dėl bronzos medalio. Teliko laikyti kumščius už korėjiečio pergalę prieš Europos jaunių čempioną ir Europos jaunimo čempionato prizininką Sergejų Semionovą iš Rusijos. Tokiu atveju Min-Seok Kimas keliautų į finalą, o Mantas į „paguodą“.

Tačiau rusas sumaišė visas kortas. Dvikovos su korėjiečiu pradžioje Semionovas timptelėjo korėjietį už rankos žemyn. Atlikęs klasikinį lengvą pervedimą Semionovas užbėgo varžovui už nugaros, stipriai sukabino per liemenį, iškėlė iki Adomo obuolio ir smeigė Min-Seok Kimą į kilimą. Tokie veiksmai vertinami penkiais taškais, kurie garantavo rusui „švarią” pergalę ankščiau laiko. Kova truko 9 sekundes.

Mantas savo pasirodymą Bulgarijoje preliminariais duomenimis baigė 7-8 pozicijoje.

Svoryje iki 120 kilogramų ritasi 23 atletai.

Valdas Malinauskas   www.imtynes.lt