Į portalo www.imtynes.lt klausimus atsako Lietuvos moterų imtynių rinktinės vyriausias treneris Aivaras Kaselis.

Treneri, kaip vertinate mūsų šalies imtynininkių rezultatus 2013 metais.

2013 metais moterų imtynės Lietuvoje pasiekė aukščiausius rezultatus savo pakankamai jaunos sporto šakos istorijoje. Laimėtas sidabras Europos jaunimo čempionate, SELL studentų žaidynėse iškovoti du aukso medaliai, FILA kategorijos turnyruose laimėtas ne vienas aukščiausios prabos apdovanojimas, startuota Universiadoje. Priimtas manyčiau pats svarbiausias 2013 m. Tarptautinio Olimpinio komiteto sprendimas, palikti imtynes Olimpinėse žaidynėse ir kas aktualu mūsų sporto šakai padidintas olimpinių svorio kategorijų skaičius.

Ar turės įtakos Lietuvos moterų imtynių komandai pernai prieš Kalėdas pasikeitusios imtynių taisyklės?

Tokie solidūs pokyčiai imtynių pasaulyje mūsų šalies moterų imtynių komandai didelių rūpesčių nekelia. Visos pasaulio atletės turi vienodas sąlygas. Kaip besikeistų taisyklės, vis tiek reikės kovoti, daryti veiksmus, guldyti ant menčių ir nugalėti. Manau naujovės tik į naudą pačiam imtynių populiarinimui, pritraukiant kuo daugiau žiūrovų ir pateikiant plačiajai visuomenei.

Ar teks keisti sportininkių pasiruošimo varžyboms metodus pasikeitus svorio kategorijoms? Į kokius svorius bus orientuotos pajėgiausios imtynininkės?  

Nepasakysiu nieko naujo. Pradėsim nuo žvalgybos – iškelsime užduotis varžyboms, stebėsime ne tik kitų šalių sportininkių kovos vedimo taktikas ir būdus, bet teisėjų veiksmus. Jei prireiks, kažką koreguosimės, taisysime klaidas ir lauksime teigiamų rezultatų. Pačios svorio kategorijos yra palankios mūsų vedančioms imtynininkėms. Planuojame, kad Danutė Domikaitytė varžysis 69-75 kilogramų svorio kategorijoje, Indre Bubelytė „keliaus“ į 58-63 kilogramų svorį, o Giedrė Blekaitytė galynėsis  63-69 kilogramų svorio kategorijoje. Sezonui įsibėgėjus apsispręsime dėl kitų merginų pozicijų šalies rinktinėje.

Ar laukiat didesnio merginų susidomėjimo imtynėmis bei antplūdžio į imtynių sales po to, kai olimpinių apdovanojimų skaičius padidėjo nuo keturių iki šešių komplektų?

Pamatas šiai sporto šakai padėtas puikus ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Lietuvos rinktinės ruošimo sistema sutvarkyta ir darbas vyksta nenutrūkstamai. Noriu pasidžiaugti tais miestais ir miesteliais,  kurie pastoviai turėjo mergaičių savo mokymo grupėse. Džiaugiuosi tais, kas tik pernai surinko grupes. Manau, kas vis dar abejojo moterų imtynėmis, suprato, kad ši perspektyvi ir vis dar Lietuvoje neužpildyta niša turi būti užpildyta. Visiems žinoma, kokių traukinys nelaukia… Šiemet ši taisyklė bus itin aktuali – nespėjai į traukinį, kito teks laukti ilgokai.

Gal norėtum ką nors palinkėti imtynių gerbėjams?

Naudodamasis proga noriu padėkoti sportininkėms už atkaklumą, darbštumą ir visapusišką atsidavimą imtynėms, tiems žmonėms, kurie turėdami savo tiesioginius darbus, rado laiko moterų imtynėms. Sveikinu visą imtynių bendruomenę su Naujaisiais metais, o palinkėjimą baigsiu Paulo Coelho žodžiais: „Kovok  už savo svajones ir tavo svajonės  kovos  už  tave”.

Valdas Malinauskas