Stambule (Turkija) vyko tarptautinis Vehbi Emre graikų-romėnų imtynių turnyras.  Iš trijų varžybose dalyvavusių Lietuvos atletų aukščiausią penktą vietą iškovojo sunkiasvoris Mindaugas Mizgaitis.

Svorio kategorijoje iki 130 kilogramų Pekino olimpinių žaidynių prizininkas pirmoje imtyje išvargo pergalę prieš turką Arslaną Ali Nailą (6:3). Debiutas buvo įspūdingas – Mindaugas kočiojo ant kilimo turką, uždirbo 6 taškus, tačiau to greitajai pergalei nepakako. Antroje dalyje Arslanas atsigavo, šturmavo Mizgaičio gynybą, atsilošė tris taškus, bet, galiausiai, pats „sėdo“ ir kapituliavo.

Kita Mindaugo dvikova buvo trumpesnė  – jis jau pirmame kėlinuke (2:43) ant menčių paguldė 2013 metų Europos čempionato prizininką Guramą Pherselidzę iš Gruzijos.

Pusfinalyje M.Mizgaitis pečius surėmė su turku Atilla Guzeliu. Dvikova prasidėjo be žvalgybos ir po kelių sekundžių lietuvis nesėkmingai atliko metimą per save. Po šio veiksmo turkas išsiropštė į viršų ir atliko ridenimą parteryje (rezultatas 1:3).  Dar pirmame kėlinuke Mindaugas numušė varžovą ir atstatė pusiausvyrą, tačiau vėliau paleido iniciatyvą iš rankų. Žiūrovų palaikomas turkas ėjo į priekį ir sulaukė teisėjų malonės – Mindaugas buvo įspėtas, o varžovas išnaudojo palankią situaciją parteryje ir atliko ridenimą (4:00 min; rezultatas 3:5).

Pavargę atletai suėjo į kryžminį paėmimą. Šioje padėtyje Mindaugas mėgino gelbėti situaciją, tačiau jo metimą turkas pridengė ir iškovojo pergalę rezultatu 3:7.

Kovoje dėl bronzos su Baltarusijos imtynininku Kirilu Gryščenka atletai taškų neiškovojo. Teisėju nuomone imties pabaigoje M.Mizgaičio varžovas buvo aktyvesnis, todėl pergalę  skyrė baltarusiui.

Mindaugas Mizgaitis liko penktoje vietoje.

Svoryje iki 85kilogramų Laimutis Adomaitis pralaimėjo turkui Basarui Metehanui (1:4). Už palankų rezultatą turkas drąsiai gali dėkoti kilimo arbitrui. Spaudžiamas sirgalių teisėjas nutraukė eilinį Laimučio puolimą ir, be ilgesnių svarstymų, įspėjo joniškietį. Priverstiniame parteryje L.Adomaitis neatsilaikė prieš turko ataką, prarado du taškus, o vėlesnius mėginimus atlikti veiksmą blokavo turkas.

Tame pačiame svoryje Julius Matuzevičius tris kartus praleido ruso Gamzato Jusupovo atakas abipusiame paėmime ir susitikimą pralaimėjo jau pirmame kėlinuke.

Abu mūsų šalies atletai liko už dešimtuko ribos.

Tarptautiniame turnyre Stambule kovojo 140 imtynininkų iš 12 valstybių.

Valdas Malinauskas
www.imtynes.lt