Anykščiuose vyko Lietuvos vaikų graikų-romėnų imtynių čempionatas. Ant imtynių kilimo kovojo jaunieji 10-13 metų imtynių mėgėjai.

Varžybose dalyvavo 14 komandų. Gaila, tačiau į pagrindines metų varžybas neatvyko Kazlų Rūdos savivaldybės ir Kupiškio rajono komandos. Suvalkiečiai aktyvumu nespindėjo ir pernai, o jaunai Kupiškio ekipai gresia subyrėjimas. „Pasiliko tik merginos. Berniukai neatlaikė konkurencijos ir įtampos, – šypsosi treneris Arvydas Krikščiūnas. Tačiau nuo rudens vėl kibsiu į darbą ir komplektuosiu imtynininkų grupę Subačiaus miestelyje. Tikiuosi, subatiškai bus kietesni ir parodys didesnį norą siekti rezultatų“.

Antrus metus paeiliui lyderių pozicijos neužleidžia Joniškio rajono ekipa. Šiemet trenerio Ryčio Keršio auklėtiniai iškovojo 4 aukso ir vieną sidabro medalį. Šis rezultatas lėmė pirmą vietą komandų įskaitoje.

Kaip ir prieš metus, Kauno miesto komanda vėl liko antra. Jaunuosius laikinosios sostinės atletus varžyboms ruošė treneriai Algimantas Raupelis, Saulius Liaugminas, Gintaras Bukauskas ir Vidas Paleckis.

Trečioje vietoje liko Klaipėdos miesto imtynininkai (treneriai Evaldas Malelė, Zenonas Bertulis, Vladimiras Krutko, Artūras Ševelkovas).

Varžybų metu, kai kurie vaikinai rodė brandžias kovas ir dėmesio vertus rezultatus. Šių metų jaunučių čempionas joniškietis Martynas Muižys (32 kg) gana lengvai iškovojo keturias pergales Anykščiuose bei ketvirtąkart iškovojo nugalėtojo titulą šalies čempionatuose.

Kaunietis Ignas Bukauskas savo iškovotų medalių šalies čempionatuose kolekciją papildė dar vienu aukso apdovanojimu. Jis užtikrintai nugalėjo tris varžovus ir, nepraradęs nei vieno taško, triumfavo svorio kategorijoje iki 59 kilogramų. Ignas prieš pusmetį laimėjo FILA turnyrą Norvegijoje „Kolbotn Open 2013“, aktyviai kovoja visuose stipriuosiuose turnyruose ir varžybose nevengia rungtis su vyresniais sportininkais. Rezultatas akivaizdus – kaunietis sparčiai tobulėja ir palieka itin perspektyvaus imtynininko įspūdį.  Igną treniruoja jo tėvas – daugkartinis Lietuvos imtynių čempionas Gintaras Bukauskas.

Neliko nepastebėtas Algimanto Raupelio auklėtinis Ainius Dambrauskas (66 kg). Jis yra fiziškai stiprus, gerai techniškai paruoštas ir užgrūdintas pratybose su treniruočių partneriu Arminu Lygnugariu. Ainius savo varžovus įveikė akimirksniu ir pelnytai užėmė pirmą vietą.

Pirmą medalį tokio rango varžybose laimėjo Vilniaus rajono komanda. Pirmą sezoną dirbančiam rajono treneriui Nikolajui Ilkevičiui  pavyko suburti gerą grupę talentingų vaikų. Vienas jų -Dominikas Dokutovičius – svorio kategorijos iki 26 kilogramų finale lygioje kovoje nusileido metais vyresniam joniškiečiui Šarūnui Daruliui ir iškovojo istorinį Vilniaus rajonui čempionato „sidabrą“.

Kaip ir kiekvienais metais į namus be medalių negrįžta visaginiečiai. Antrą kartą aukso medalį užtikrintai laimėjo Sergejus Kolodinas (41 kg), o jo komandos draugas Ernestas Karla (38 kg) sukūrė čempionato staigmeną – finalinėje imtyje gražiame stiliuje įveikė šių metų Lietuvos jaunučių čempioną Mindaugą Venckaitį iš Tauragės rajono.

Čempionate dėl apdovanojimų kovojo 133 jaunieji imtynininkai.

1. Ernestas Karla Visagino s.
 2. Mindaugas Venckaitis Tauragės r.