Šiandien puiki proga pasidžiaugti dvejais neeiliniais įvykiais – pasaulio futbolo čempionato startu ir, nemažiau svarbesne proga, Aleksandro Kazakevičiaus gimtadieniu. Birželio 12 dieną Londono olimpinių žaidynių prizininkas švenčia 28 metų sukaktį.

Portalas www.imtynes.lt  A.Kazakevičiaus pasiteiravo, kaip ir kur ruošiasi švęsti gimimo dieną.

–          Dabar klasikų rinktinė treniruočių stovykloje Švedijoje. Šalia Stokcholmo esančioje bazėje dirbame jau pora savaičių. Gimtadienį atšvęsiu prakaituodamas ant imtynių kilimo. Jau rytinė treniruotė baigėsi, dabar desertui laukia vakarinės pratybos.

Pastaruoju metu dažnai vykdavote stovyklauti į Lenkiją, Vengriją ar Ukrainą. Ar patenkinti sąlygomis Švedijoje.

–          Švedai sudarė idealias sąlygas – puiki sporto bazė, stadionas ir salė su aštuoniais imtynių kilimais. Maitina net penkis kartus – tik spėk suktis, treniruokis, švęsk gimtadienius ir džiaukis.

Ar yra su kuo treniruotis?

–          Į Švediją atvyko 12 rinktinių. Nėra nuobodu.

Kas laimės pasaulio čempionatą?

–          Jei kalbame apie svorio kategoriją iki 80 kilogramų, tai gal ir Lietuvos pilietis.

Ne, klausiu apie šiandien startuojantį pasaulio futbolo čempionatą?

–          Favoritų yra nemažai: Brazilija, Argentina, Ispanija ir dar keletas pajėgių rinktinių. Bet aš visuomet sirgau ir sirgsiu už anglus. Nuo vaikystės taip susiklostė, kad palaikydavau anglus, negaliu šiaip paimt ir išduoti juos.

Pasaulio futbolo čempionato transliacijos vyks vėlai vakare ir naktimis. Žiūrėsite ir pažeidinėsite sportinį režimą?

–          Kai atvykome į bazę, supratome, kad patekome į spąstus – kambariuose nėra televizorių. Teks naudotis kitomis šiuolaikinėmis priemonėmis. Treneris Vartanovas nelabai norėtų, kad poilsį išmainytumėme į pramogą, todėl pažadėjo transliacijų video įrašų peržiūrą. Galų gale, čempionatas  dar ilgai tęsis, o mes po savaitės būsime namuose, tuomet ir atsigriebsime.

Valdas Malinauskas