Poznanėje (Lenkija) vyko tarptautinis imtynių turnyras. Varžybas jau trisdešimtą kartą rengia imtynių tradicijomis Lenkijoje garsėjantis „Sobieski” klubas. Šiemet į jubiliejinį turnyrą organizatoriai pakvietė Anykščių ir Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrų bei Panevėžio sporto vidurinės mokyklos graikų-romėnų ir moterų imtynių komandas.

Moterų imtynių turnyro nugalėtojomis tapo Vidmantė Kavaliauskaitė (34 kg), Gabija Dilytė (38 kg), Greta Čeponytė (70 kg).

Antrąsias vietas savo svorio kategorijose laimėjo Vestina Navikaitė (43 kg) ir Evelina Jogėlaitė (52 kg).

Graikų-romėnų imtynių turnyre dominavo ir varžybų nugalėtojais tapo anykštėnas Valius Kavaliauskas  (33 kg) bei Mantas Traupys  (63 kg) iš Panevėžio. Daug dėmesio sulaukė Mantas – jis sugebėjo įveikti ne tik varžovus, bet ir saviškį palaikančius teisėjus. Po varžybų organizatoriai be ilgesnių svarstymų Mantą pripažino geriausiu turnyro imtynininku ir įteikė krištolinę vazą.

Finalinėse kovose, nusileidę Ukrainos sportininkams,  antrąsias vietas laimėjo Evaldas Žibutis (58 kg, Panevėžys – Anykščiai), Deimantas Žvikas (73 kg, Anykščiai), Karolis Valiūnas (100 kg, Panevėžys).

Bronzos medaliais pasipuošė panevėžiečiai Vakaris Šakinis (22 kg), Matas Indriuševičius (58 kg), Paulius Raila (73 kg) ir Vytautas Bendorius (100 kg).

„Sobieski“ klubo jubiliejaus proga Poznanės meras Gregory Ganowicz ir administratorė  Eve Bak surengė susitikimą su klubo atstovais bei turnyro komandų vadovais miesto rotušės Mėlynojoje salėje. Padėkojęs už sporto indėlį bei klubo veiklą užimant ne tik jaunimą, bet ir pagyvenusius žmones, meras įteikė visiems po knygą apie Lenkijos sportą. Administracijos direktorė surengė ekskursiją po rotušę, kurioje veikė paroda apie klubo „Sobieski” istoriją ir pasiekimus.

Po turnyro varžybų organizatoriai  sportininkus pakvietė pramogauti  vandens atrakcionų parke ir aplankyti gražiausias Poznanės vietas. „Sobieski“ klubo vadovai lietuviams pasiūlė atvykti į gegužę rengiamą treniruočių stovyklą.

Tarptautiniame turnyre Lenkijoje be vietos bei Lietuvos imtynininkų galynėjosi Kostopolio (Ukraina) sporto licėjaus jaunieji atletai. Varžybose ant imtynių kilimo grūmėsi viso 126 sportininkai ir sportininkės.

Arvydas Krikščiūnas