Anykščiuose vyko Lietuvos vaikų graikų-romėnų imtynių čempionatas.  Varžybose dalyvavo jaunieji atletai, gimę 2002-2005 metais.

Pasak čempionato sekretoriaus Aldonio Blekaičio, į Anykščius atvyko tiek dalyvių, kiek ir buvo prognozuota. „Ant imtynių kilimo grūmėsi 136 sportininkai iš 15 komandų. Būdavo, kad suvažiuodavo ir daugiau. Pavyzdžiui, prieš kelis metus Kupiškyje kovojo apie 170 vaikų. Matomai, treneriai orientuojasi į kokybę, o ne kiekybę. Tiesa, dalyvių skaičių galėjo pagražinti tauragiškiai. Bet gilias imtynių tradicijas turinti imtynių mokykla Anykščiuose nepasirodė. Tauragės treneriai   išugdė pasaulio ir Europos čempionatų prizininkus bei olimpiečius Valdemarą ir Edgarą Venckaičius ir Svajūną Adomaitį, todėl jų nebuvimas pagrindinėse šalies varžybose kelia nerimą“, – kalbėjo A.Blekaitis.

Kelis metus paeiliui vaikų čempionatuose dominavo Joniškio rajono sportininkai. Šiemet favoritais laikomi joniškiečiai taip pat rodė aukštą pasiruošimo varžyboms lygi. Kokybiškoje Ryčio Keršio komandoje net aštuoni atletai iš dešimties tapo prizininkais.

Tiesa, šiemet šiauriečiams į atlapus kibo Vilniaus miesto sportininkai (treneriai Vladimiras Audickas ir Valdemaras Venckaitis), kurie lenktynėse dėl apdovanojimų iškovojo vienu medaliu daugiau ir neoficialioje komandų įskaitoje tapo turnyro nugalėtojais. Kaip ir pernai, trečioje pozicijoje liko klaipėdiečiai (treneriai Evaldas Malelė, Zenonas Bertulis, Vladimiras Krutko, Artūras Śevelkovas).

Vėl norom nenorom tenka prisiminti, kad  prieš kelis metus sostinės treneriai nevykdavo į vaikų ir jaunučių čempionatus, nes neturėjo ką vežti. Situacija pasikeitė, kuomet sostinės trenerių gretas papildė Valdemaras Venckaitis ir Vladimiras Audickas. Vaikams patarimų negaili, vos ne kiekvieną dieną kaip į darbą ateinantys imtynių veteranai Viktoras Ivankinas, Eduardas Fainšteinas, Nikolajus Ilkevičius, Garis Nikolajonokas, Eduardas Malyško. Neabejotinai vaikus motyvuoja mūsų šalies elitinių imtynininkų buvimas šalia, kuomet galima pasisemti žinių iš toje pat salėje plušančių pasaulio ir Europos čempionatų prizininkų bei olimpiečių.  Rezultatas – prieš tris metus vilniečiai pagal iškovotų medalių skaičių buvo šešti, o jau šiemet sostinės ekipai įteikta komandos-nugalėtojos taurė. Akivaizdus kokybinis skrydis.

A.Ševelkovo nuotraukos

Talentų dvikovoje sėkmė lydėjo vilnietį

Šalies vaikų ir jaunučių rinktinių treneris V.Audickas džiaugėsi, kad netrūko intrigų ir asmeninėse varžybose. „Laukiau kovos svoryje iki 32 kilogramų tarp talentingų ir darbščių imtynininkų vilniečio Roko Čepausko ir Viliaus Adomavičiaus iš Marijampolės. Kaip ir tikėjausi, grumtynės buvo nervingos, įtemptos. Ant kilimo po traumos grįžęs Vilius gerokai patobulėjo, labai gerai pradėjo gintis parteryje, be to, prieš tris savaites įveikė savo pagrindinį konkurentą Lietuvoje  Roką Čepauską. Šį kartą vilnietis išnaudojo pranašumą stovėsenoje. Tvirtai įkibo į ranką, sumaniai blokavo suvalkiečio aktyvumą, sėkmingai atakavo ir pelnytai, rezultatu 7:0, laimėjo antrą šalies čempiono titulą“, – kalbėjo treneris.

Pripažinti joniškiečiai neužleidžia pozicijų

V.Audicko išskirtinio dėmesio sulaukė joniškietis Martynas Muižys (35 kg), kuris  jau 4 kartą paeiliui laimi vaikų čempionatus. „Martynas puikiai kovojo ne tik vaikų, bet ir jaunučių amžiaus grupės čempionatuose. Jo rezultatas šimtaprocentinis. Martynas nėra pralaimėjęs nei vienos dvikovos oficialiuose varžybose Lietuvoje“, –  jauną atletą gyrė V.Audickas.

M.Muižio komandos draugas Adomas Grigaliünas (38 kg) taip pat aukso medaliu praturtino savo apdovanojimų kolekciją. Pagal iškovotų trofėjų skaičių jis šiek tiek nusileidžia Martynui – nuo šiol  Adomas yra triskart šalies vaikų čempionatų nugalėtojas.

Dar vienas joniškietis eina jų pėdomis – Šarūnas Darulis (26 kg) antrą kartą laimėjo „auksą“ vaikų čempionate.

Favoritas sukupo dvynių mūšyje

Neabejotiną staigmeną pateikė Paulius Bagdonas, kurį svorio kategorijos iki 44 kilogramų turėjo egzaminuoti brolis dvynys Julius Bagdonas. Pastarasis neseniai laimėjo nemažai varžybų. Julius yra šių metų jaunučių pirmenybių čempionas, laimėjo prestižinį UWW turnyrą Norvegijoje, aktyviai dalyvauja visuose varžybose, nebijo kovoti su vyresniais sportininkais. Deja, ant kilimo kovoja ne titulai, o atletai. Ko gero šią tiesą Julius suprato skrisdamas po atlikto malūno ir metimo per dubenį. Šeimyninis ginčas išsisprendė Pauliaus naudai, kuris laimėjo rezultatu 8:0.

Visaginiečio planus paskandino uostamiesčio atletas

Specialistai jau yra įsidėmėję visaginiečio Sergejaus Kolodino pavardę. Įvairių turnyrų nugalėtojas į Anykščius atvyko „pasiimti“ trečią vaikų čempionato aukso medalį. Tačiau trenerio Vitalijaus Nagovicino auklėtinio ketinimus į šipulius sudaužė Edvinas Stanišauskas iš Klaipėdos. Svorio kategorijos iki 47 kilogramų finale trenerio Artūro Ševelkovo auklėtinis savo varžovą paguldė ant menčių.

Už savo komandos draugą atsirevanšavo Ernestas Karlo. Svoryje iki 41 kg visaginietis neturėjo sau lygių ir antrą kartą tapo šalies čempionu. Tokį pat rezultatą pasiekė ir antrą čempionatų medalį laimėjo Ugnius Spaičys (54 kg, Šiaulių r., treneris Alvydas Tilenis).

Sunkesniuose svoriuose netikėtumų nebuvo.