Jungtinis imtynių pasaulis (UWW) paskelbė atrankos į 2016 metų olimpinių žaidynių, kurios vyks Rio de Žaneire, sistemą.

Per pasaulio čempionatą ir atrankos turnyrus bus išdalinti 336 kelialapiai į Rio. Olimpinėje programoje klasikams ir laisvūnams atiteks po 114 vietų (po 19 dalyvių šešiose svorio kategorijose), o moterų imtynių atstovės gaus 108 vietas – po 18 dalyvių kiekviename iš šešių svorio kategorijų.

Brazilijoje 336 atletai kovos dėl 18-os medalių komplektų (18 aukso, 18 sidabro ir 36 bronzos apdovanojimai).

Visose atrankinėse varžybose bus kovojama dėl nacionalinių kelialapių, o ne dėl vardinių, o tai reiškia, kad į olimpines žaidynes nebūtinai vyks kelialapį iškovojęs atletas.

Pirmi šeši visų trijų imtynių stilių laimingieji kiekviename iš šešių svorių paaiškės pasaulio čempionato, kuris vyks rugsėjo 7-12 dienomis Las Vegase, metu.

Antras atrankos etapas – 2016 metais vyksiantys keturi kontinentiniai turnyrai. Kelialapius savo valstybėms uždirbs finalininkai. Europos atrankos turnyras vyks 15-17 dienomis Zrenjanine (Serbija), Azijos atstovai rungsis kovo 18-20 dienomis Astanoje (Kazachstanas), Afrikos ir Okeanijos sportininkai kovos balandžio 1-3 dienomis Alžyre, o Pan-Amerikos  laimingieji paaiškės kovo 4-6 dienomis Dalase (JAV).

Paskutinės viltys įšokti į olimpinį traukinį – du pasauliniai turnyrai.

Pirmame turnyre, kuris vyks balandžio 22-24 dienomis Mongolijos sostinėje Ulan-Batore, į Rio kvalifikuosis ir savo valstybėms kelialapius iškovos po tris klasikus ir laisvūnus bei po dvi moterų imtynių atstovės kiekviename svoryje.

Paskutinio šanso pasaulinės varžybos vyks gegužės 6-8 dienomis Stambule. Turkijoje džiaugsis tik turnyro finalininkai.

www.imtynes.lt informacija