Lietuvos imtynininkai dar neturi kelialapių į olimpines žaidynes, tačiau jau ruošiasi artimiausiems turnyrams, kurių metu bus galimybė iškovoti bilietus į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Lietuvos imtynių federacijos atstovai neslepia, kad tikslas ne tik patekti į olimpines žaidynes, bet ir trečią olimpiadą iš eilės parvežti į Lietuvą medalių.

Visi prisimena įspūdingą Mindaugo Mizgaičio triumfo išraišką Pekine 2008 m. ir  pergalingą Aleksandro Kazakevičiaus salto 2012 m. Londone. Imtynių federacijos generalinis sekretorius Laurynas Garmus įsitikinęs, kad ši rinktinė turi tai, ko reikia medaliams iš Rio parvežti.

„Kol kas nei vienas imtyninkas neturi iškovojęs bilieto į olimpines žaidynes, tačiau prasidės atrankos turnyrai ir tikimės, kad tokių sportininkų bus. Manau, kad į olimpiadą nusivešime 3-5 sportininkus, kurie turėtų pakovoti dėl medalių“, – ateities planus vardina imtynių federacijos atstovas.

Pirma proga iškovoti kelialapius į olimpines žaidynes bus balandžio mėnesį 15 – 17 d. d., tuomet Europos kvalifikacinis turnyras vyks Zrenjanine, Serbijoje. Jei nepavyktų sėkmingai pasirodyti šiame atrankos turnyre, pasitaisyti būtų galima tą patį mėnesį 22 – 24 d. d. Ulan Batore, Mongolija, vyksiančiuose pirmajame pasaulio kvalifikaciniame turnyre arba gegužės 6 – 8 d. d. Stambule antrajame kvalifikaciniame turnyre.

Pašnekovas neslepia, kad prieš atranką į olimpines žaidynes jaučiamas padidėjęs dėmesys iš visuomenės, o taip pat ir sportininkų bei trenerių susikaupimas. „Išties, pasiruošimas olimpinėms žaidynėms yra išskirtinis. Čia pasirodo viskas, ką atletai nuveikė per ketverius metus. Treniruotės intensyvesnės, galvoje daugiau įvairių minčių, treneriai reiklesni. Jau seniai pastebimas šio laikotarpio išskirtinumas. Šiemet nusprendėme apie visą pasiruošimą ir olimpines žaidynes sukurti dokumentinį filmą. Tikrai turime ką parodyti žiūrovams, o taip pat ir artimiau supažindinti su savo „virtuve“, – apie prieš olimpinio periodo išskirtinumą kalba L. Garmus.

Generalinis sekretorius neslepia, kad visas dėmesys ir lūkesčiai susiję su graikų-romėnų imtynių stiliaus sportininkais. Pastarieji daugiausiai ir prisideda prie imtynių trofėjų kolekcijos Lietuvoje. Taip pat optimistiškai nuteikia moterų rinktinė, kurią treniruoja Aivaras Kaselis. Jo auklėtinės Danutė Domikaitytė ir Giedrė Blekaitytė nusiteikusios būti pirmosiomis Lietuvos atstovėmis olimpiniame imtynių turnyre.

Sieks užkariauti Rio arenas

Vieni iš favoritų patekti į olimpines žaidynes ir ten kovoti dėl olimpinių medalių praėjusių olimpinių žaidynių medalininkai Mindaugas Mizgaitis ir Aleksandras Kazakevičius ne tik lieja prakaitą treniruotėse, bet ir tarnauja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgose (KASP). Ten pat tarnauja ir graikų-romėnų imtynių rinktinės vyriausiasis treneris Mindaugas Ežerskis. Sportininkų „generolas“ neslepia, kad karyba ir sportas turi nemažai bendro ir pamokos išmoktos vienoje srityje, praverčia kitoje.

„Abi profesijos vyriškos. Ant kilimo kaip kare, reikia kovoti. Anksti keliesi, prižiūri save, nevartoji alkoholio, nerūkai. Reikia daug dirbti, mokintis naujų dalykų, ruoštis pratyboms ar kovoms. Labai panaši abiejų sričių specifika, dėl to nemažai sportininkų ir pasirenka karybą“ – bendrus imtynių ir kariuomenės vardiklius diktuoja M. Ežerskis.

Rinktinės treneris čia pat priduria, kad sportininkai šiuo metu „kariauja dviem frontais“ – ir savanoriškose pajėgose ir treniruotėse. „Pasiruošimas jau prasidėjo. Tiesa, ruošiamės kol kas ne olimpiadai, o atrankos kovoms, po kurių jau ir olimpiada greitai. Belgrade gali būti sunku, nes dalyvaus stipriausi Europos sportininkai. Labiau orientuojamės į Ulan Batorą ir Stambulą“ – „atsarginių“ variantų nepamiršta M. Ežerskis.

Laikas bėga ir dar vienas ketverių metų olimpinis ciklas artėja prie pabaigos. Lietuvos rinktinės apkasuose spindi du bronziniai Pekino ir Londono žaidynių medaliai. Imtynių mėgėjai tikisi, kad nuolatinės minėtų sportininkų pergalės kariškių čempionatuose leis Lietuvos kariuomenės savanoriams apginti iškovotas pozicijas ir vėl pradžiuginti Lietuvą olimpiniais medaliais. Kelionė į Rio prasidėjo.