Tarptautinė imtynių federacija UWW tęsia imtynininkų reitingavimą.

Naujausioje 2016 metų reitingų lentelėje liko tik viena mūsų šalies atleto pavardė. Dar pernai vienuoliktoje svorio kategorijos iki 98 kilogramų vietoje įsitaisęs Vilius Laurinaitis neužleido šios pozicijos ir sausio mėnesio geriausių pasaulio imtynininkų suvestinėje. 2012 metų pasaulio jaunimo imtynių čempionui iš Joniškio vietą tarp pajėgiausių atletų garantavo prieš penkis mėnesius iškovotas pasaulio kariškių žaidynių vicečempiono titulas.

Tuo tarpu abejonių kelia Londono olimpinių žaidynių prizininko Aleksandro Kazakevičiaus iškritimas iš reitinguojamų atletų dvidešimtuko. Pernai vilnietis triumfavo Paryžiaus Grand Prix turnytre, o UWW Kristjano Palusalu memoriale Taline iškovojo trečią vietą. Naujuosius metus Aleksandras pradėjo pergale UWW turnyre Hermano Kare varžybose Suomijoje, o Grand Prix turnyre Vengrijoje liko penktas. Prie minėtų pasiekimų pridėjus patekimą į aštuntuką pirmą kartą surengtose Europos žaidynėse, būtų tikrai ne prastesnis, nei, pavyzdžiui, Balaszo Kisso (98 kg) rezultatas. Skambiais titulais savo šalį garsinęs vengras pernai iškovojo tik vieną reikšmingą pergalę, kuomet kovą savų žiūrovų akivaizdoje Szombathelyje laimėjo Grand Prix turnyro auksą. Kitose varžybose B.Kissas neprilygo varžovams ir oficialiose varžybose geriausiu atveju kapanojosi ties dvidešimtuko riba. Nežiūrint į minėtus faktus, metų senumo pergalė lentelės sudarytojams padarė didžiulį įspūdį ir jie vengrui „dovanojo“ 13 vietą dvidešimtuke. Prie abejotinų sprendimų galima būtų priskirti ir italo Daigoro Timoncinio (98 kg) 12 vietą reitinguose.

Žaidimas su reitingais kartas nuo karto kelia nuostabą, tačiau nėra būtina užsiciklinti vertinant ir lyginant pasiekimus. Suprantama, malonu yra, kai esi teisingai įvertintas. Bet reikėtų prisiminti, kad kol kas reitingai atlieka tik simbolinę funkciją ir aukštos vietos lentelėje neprideda bonusų nei sudarant varžybų eigos protokolus (pavyzdžiui, kaip tenise), nei įvertinant nuopelnus, tarkim, metų pabaigoje.

Kur kas svarbiau artėjantys startai Europos čempionate Rygoje, U23 Europos čempionate Bulgarijoje ir beprotiškose lenktynės dėl olimpinių kelialapių atrankos turnyruose Serbijoje, Mongolijoje bei Turkijoje. Tikėkimės, kad po minėto varžybų maratono į reitingų lenteles sugrįš ne tik trenerių Mindaugo Ežerskio, Ruslano Vartanovo ir Olego Antoščenkovo vedini „klasikai“, bet ir moterų imtynių specialistų Aivaro Kaselio bei Andriaus Stočkaus olimpinės viltys.

Priminsiu, kad pernai be V.Laurinaičio ir A.Kazakevičiaus tarp geriausių pasaulio imtynininkų buvo patekę Edgaras Venckaitis, Julius Matuzevičius Laimutis Adomaitis ir Mindaugas Mizgaitis. Pajėgiausių planetos imtynininkių sąraše puikavosi Giedrės Blekaitytės ir Danutės Domikaitytės pavardės.

Kokia bebūtų reitingų vertė, manyčiau, smagu, kai tavo šalies imtynininko pavardė linksniuojama kartu su geriausiais planetos atletais. Smagu ir sportininkams, ir nemenkai jų gerbėjų armijai.

Valdas Malinauskas