Šiandien Rusėje (Bulgarija) startavusiame Europos jaunimo U23 imtynių čempionate kovojo Justas Petravičius ir Romas Fridrikas (98 kg).

Kvalifikacinėje svorio kategorijos iki 59 kilogramų dvikovoje J.Petravičius susitiko su Eriku Torba iš Vengrijos. Jau susitikimo prologas nežadėjo nieko gero – tauragiškiui nepavyko apsiginti nuo varžovo ridenimų parteryje ir po trijų sėkmingai atliktų veiksmų vengras pirmavo 6:0. Dar tašką Justas prarado, kuomet besigindamas užžengė už kilimo.

Tačiau antrame kėlinuke Justas padidino apsukas ir vožė rezultatyvų „dubenį“. Po sėkmingo ridenimo bei numušimo skirtumas sumažėjo iki minimumo – 6:7. Likus daugiau nei minutei, Justas vėl neapdairiai užmina už kilimo (6:8). Paskutinėmis sekundėmis teko rizikuoti, bet pastangos buvo bevaisės – vengras nugalėjo rezultatu 6:10.

Aštuntfinalyje E.Torba netapo lietuvio gelbėtoju – vengras pralaimėjo Jegorui Beliakui iš Baltarusijos ir “neištraukė“ J.Petravičiaus į paguodos turnyrą, kur būtų galimybė kovoti dėl bronzos.

Europos jaunimo U23 čempionu tapo rusas Sergejus Jemelinas. Jis finale įveikė azerbaidžanietį Muradą Mamadovą. Bronzos medaliai atiteko Andrejui Cariukui iš Izraelio ir vokiečiui Etienne Kinsingeriui.

Dar keletas žodelių apie vokietį. 2013 metais Katowicuose vykusiame Europos jaunimo čempionate Kinsingeris išplėšė pergalę iš Justo rankų likus mažiau nei 10 sekundžių iki susitikimo pabaigos. Tai atrodė neįtikėtina ir prilygo šiokiam tokiam stebuklui, nes Justui tereikėjo porą akimirkų atsistumdyti ir su šypsena keliauti į rūbinę. Po mažojo finalo Bulgarijoje, kur Kinsingeris susitiko su gruzinu Chviča Čitava, vokiečiui ilgainiui gali prilipti „sėkmės atleto“, „mažojo imtynių mago“ ar panaši etiketė. Plius du taškai ir kelios sekundės – tokia buvo gruzino komforto zona iki tos akimirkos, kuomet Kinsingeris kengūros šuolyje apraizgė gruziną ir nubloškė jį ant kilimo. 3:3 ir medalis vokiečio rankose. Yra ko pasimokyti, ar ne? Jei paprašytų kas prisiminti mūsiškių sėkmės istoriją, tai visų pirma išplaukia 2008 metų atrankos į Pekino olimpines žaidynes Ostijoje (Italija) turnyras. Likus trim sekundėm iki finalinės sirenos Svajūnas Adomaitis atplėšė nuo kilimo turką Bairamą Oezdemirą ir atliko pergalingą ridenimą. Norėtųsi papildyti savo atminties bagažą dar keliomis tokiomis maloniomis akimirkomis.

Justas Petravičius liko 12-oje vietoje tarp 19 dalyvių.

Svorio kategorija iki 98 kilogramų. 18 dalyvių. Romas Fridriko rezultatas – viena pergalė ir vienas pralaimėjimas. Visaginietis lieka viduryje – devintoje vietoje. Ar galėjo būti geriau? Be jokios abejonės. Tai kodėl nepasistūmėjo į sau įprastas pozicijas?

Nežinantiems priminsiu – Romas 2013 metų Europos ir pasaulio jaunimo čempionatų prizininkas. Kadetuose jis taip pat toli gražu ne statisto vaidmenį atliko, Europos čempionate Lenkijoje 2012 metais buvo pakilęs į penktą vietą. Bulgarijoje jis buvo minimas tarp favoritų. R.Fridrikas tikrai vertas dėmesio, o šiandieninė kvalifikacinė dvikova su baltarusiu Jegoru Jeskovecu galėtų drąsiai pretenduoti į pavyzdinių kovų kolekciją. Romas nuo pirmų sekundžių varžovui primetė savo taktiką, siūlė „kryžių“, mėgino atlikti kelis metimus per dubenį, tikrino Jeskoveco budrumą netikėtais pervedimais. Įpusėjus antram kėlinukui Romas išgirdo trenerio Ruslano Vartanovo „reikia padirbėti“. Tai geras imtynininko bruožas. Ne kiekvienam duota tokia Dievo dovana – išgirsti trenerį kovos metu. R.Fridrikas paspaudė baltarusį, užsidirbo ataką parteryje, iškėlė varžovą ir grubiai, bet estetiškai nuleido ant kilimo. Pergalė 3:1, pirmas darbas padarytas.

Aštuntfinalis. Ant kilimo Europos ir pasaulio jaunimo čempionas, šių metų Europos čempionato trečios vietos laimėtojas Orchanas Nurijevas iš Azerbaidžano ir iš Visagino į Lietuvos olimpinį sporto centrą Vilniuje atvykęs Romas Fridrikas. Virš trijų minučių įvykiai klostėsi pagal mums priimtiną planą. Romas tvarkingai spaudė Nurijevą, išlaukė progą, apvijo rankomis azerbaidžanietį, atliko lėtą, bet tikslų pervedimą į parterį gavo du taškus ir … kas toliau įvyko, nebesinori rašyti. Bet reikia, todėl trumpai. Švieslentė rodė 3.33 min. Romas ryžtasi metimui, na, kaip čia pasakius, ne tai, kad per save, bet panašiam, su varžovo kairės rankos išjungimu ir tokiu lengvu kaklo pusiau pašienavimu į dešinę pusę. Gal kokiam naujokui toks bajeris praeitų. Bet Nurijevas jau šio to matęs ant imtynių kilimo. Romo smūgis buvo per silpnas, o kojos per toli. Azerbaidžanietis spėjo perstatyti savo kojas ir pridengė R.Fridriką. Mentės.

Galvoju, ką man šis matytas scenarijus priminė? Ogi 2013 metų pasaulio jaunimo čempionatą Sofijoje. Romas prieš austrą Danielą Gastlą. Laiko marios, o Romas skuba ant pjedestalo. Gastlas pristabdė suklydusį visaginietį ir pats užkopė ant antros vietos pakylos laiptelio. R.Fridrikas stovėjo šalia su bronzos medaliu. Įprotis skubėti ne visada pasiteisina. Kartais gal reikėtų pamarinuoti laiką. Tiesiog tokios mintys kyla žvelgiant iš šalies.

Trečiadienį kvalifikacinėse dvikovose susitiks Kristupas Šleiva su serbu Mate Nemesu (66 kg, 19 dalyvių) ir Mantas Knystautas (130 kg, 15 dalyvių) su Oyanu Nazarianiu iš Azerbaidžano. Mindaugas Šurmaitis (75 kg, 20 dalyvių) burtų valia varžysis aštuntfinalyje, kur susigrums su gruzinu Gela Bolkvadze.

Valdas Malinauskas