Prancūzijos Makono (pranc. Mâcon) mieste vykstančiame pasaulio jaunimo imtynių čempionate antrą varžybų dieną Le SPOT arenoje rungėsi Kristupas Šleiva (66 kg, 31 dalyvis). Lietuvio kovą su Egipto atstovu Mohamedu Elsayedu stebėję specialistai pripažino ryškiausia, o šių dviejų atletų akistatą „paguodoje” įvardino geriausiu antradienio reginiu (Big Move from the Junior World Championships).

Mūšį su egiptiečiu Mohamedu Elsayedu Kristupas prisimins ilgam. Pranašumo svarstyklės svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę. K.Šleiva taškus rinko ir išsiverždavo į priekį po efektingų metimų stovėsenoje, tuo tarpu Afrikos čempionas savo juodą darbą darė parteryje. Pirmas kėlinukas baigėsi neįtikėtinu rezultatu 10:10.

Antras kėlinukas buvo be galo ilgas ir dramatiškas. Kristupas spėjo pabuvoti pavojingoje padėtyje, tačiau sėkmingai išsikapanojo. Keli paeiliui lietuvio metimai per petį leido kiek atitrūkti, tačiau egiptietis ir toliau tirpdė skirtumą. Likus mažiau nei 10 sekundžių iki finalinės sirenos pergalė buvo ranka pasiekiama, tačiau per triukšmą Kristupas ko gero neišgirdo treneriu Olego Antoščenkovo ir Mindaugo Ežerskio raginimų būti akylam. Egiptietis suspėjo truktelti lietuvio ranką į save ir užbėgti už nugaros – sėkmingai atliktas afrikiečio “pervedimas” atnešė jam pergalę neįprastu tokio rango varžyboms rezultatu 17:18.

Kristupas Šleiva pasaulio jaunimo imtynių čempionate užėmė dešimtą vietą.

Valdas Malinauskas