Julius Matuzevičius tapo tarptautinio imtynių turnyro Suomijoje nugalėtoju, o Lietuvos rinktinė užėmė trečią vietą tarp 25 komandų iš dvylikos valstybių.

Ilmajokyje vykusiame tarptautiniame Arvo Haavisto graikų-romėnų imtynių turnyre Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis J.Matuzevičius svoryje iki 85 kilogramų (9 dalyviai) rezultatu 9:0 įveikė Pan-Amerikos jaunimo čempionato sidabro medalio laimėtoją Ryaną Hopą iš JAV. Pusfinalyje Julius nepaliko vilčių Europos jaunimo čempionato prizininkui Ivanui Huklekui (11:1) iš Kroatijos. Finalinėje imtyje 24-erių metų lietuvis pranoko estą Ardo Pajurą (6:2).

“Julius maloniai nustebino. Tai pirmas jo nugalėtojo titulas karjeroje tokio rango varžybose. Ši pergalė pirmiausia reikalinga buvo pačiam Juliui – aukso medalis UWW lygio varžybose paskatins atletą patikėti savo galimybėmis“, – po dvikovos kalbėjo treneris Ruslanas Vartanovas.

Svoryje iki 130 kilogramų Mantas Knystautas pirmuose ratuose ant menčių paguldė švedą Matiasą Viitaneną bei latvį Uldį Glazinšą. Trečiajame rate klaipėdietis rezultatu įveikė 5:0 įveikė Oskarą Marviką iš Norvegijos, tačiau paskutinėje imtyje rezultatu 1:3 nusileido Europos jaunimo (U23) vicečempionui suomiui Tuomui Lahčiui ir užėmė antrą vietą. Svoryje kovojo penki imtynininkai.

Kristupas Šleiva (svorio kat. iki 66 kg) turnyrą pradėjo pergale aštuntfinalyje prieš estą Otto Saarą (8:0). Ketvirtfinalio susitikime Kristupas palaužė dano Tobiaso Fonnesbeko pasipriešinimą (8:5), tačiau imtyje dėl išėjimo į finalą rezultatu 0:6 nusileido Matiasui Lipasti iš Suomijos. Kovoje dėl trečios vietos Kristupas Šleiva nesunkiai įveikė Rusijos atstovą Arkadijų Kirokisianą (8:0).

Turnyre Vilius Laurinaitis (98 kg, 8 dalyviai) užėmė penktą vietą, o Darius Venckaitis (66 kg, 19 dalyvių) liko dešimtas.