Tamperėje (Suomija) vykstančiame pasaulio jaunimo (iki 20 m.) imtynių čempionate staigmeną pateikė Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos mokinė Greta Čeponytė. Aštuoniolikmetė pirmoje svorio kategorijos iki 72 kilogramų kovoje ant menčių paguldė 2014 metų jaunių olimpinių žaidynių vicečempionę Tugbą Kilic iš Turkijos.

Ketvirtfinalyje tokio rango varžybų debiutantė nusileido kanadietei Dejah Anelai Slater. Deja, vėliau kanadietė netapo Gretos gelbėtoja – Panamerikos vicečempionę pranoko pasaulio jaunių čempionė japonė Yasuha Matsuyuki ir „neištraukė“ trenerio Algirdo Pupkio auklėtinės į paguodos turnyrą.

„Žinoma, labai džiaugiuosi Gretos pasirodymu. Tai jos pirmi metai jaunimo grupėje, ji dar turės du bandymus. Manau, ši patirtis pravers ateity, o, kalbant apie čempionatą Tamperėje, tai Greta, ko gero, padarė maksimumą. Žinant, kad į Suomiją ji išvyko tiesiai iš sukarintų trijų savaičių bazinių savanorių mokymų, reikalaut aukštesnio rezultato būtų naivu, – apie savo auklėtinės dalyvavimą čempionate telefonu pasakojo treneris A.Pupkis. – Po varžybų su gera nuotaika grįžtame į namus, kur tęsim treniruočių procesą ir pasiruošimą rugsėjį Klaipėdoje vyksiančiam pasaulio kariškių čempionatui.“

Preliminariai Greta Čeponytė užėmė 8 vietą tarp 20 dalyvių.

Valdas Malinauskas