Paulius Galkinas kartas nuo karto maloniai stebina. Šiemet Stambule klaipėdietis kaip reikalas išsikrovė ir užėmė penktą vietą Europos U23 čempionate. Žinoma, čempionatas Budapešte, kur suvažiavęs pasaulio imtynių elitas, kur kas aukštesnio lygio, tačiau Pauliaus savitvarda kelia nuostabą.

Vengrijoje  jau pirmoje šešioliktfinalio dvikovoje Paulius Galkinas (77 kg) įsimėtė. Po nesėkmingai atlikto techninio veiksmo jis antrąsyk į savo žaidimą įvėlė kolumbietį Jairą Alexį Cuero Munozą ir nuskraidino keturių taškų vertės metimu. 

Dvikovoje pamačiau naujovę – kolumbietis savo kojas išlankstė it origamį ir pakišo po savim. Mentės galėjo būti tik tuo atveju, jei varžovui sulūžtų pusturgalis. 5:3 – šaunuolis Paulius Galkinas!

Aštuntfinalis. Kokios reakcijos kunkuliuotų Jūsų galvoje, kuomet ant kilimo kviečiamas varžovas, kurio iškovotų titulų pristatymas spiegiančiu balsu vyksta kone dvi minutes?

Taigi, prieš 22-jų Paulių Galkiną (77 kg) žengė:

olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas;

pasaulio vicečempionas ir trečios vietos laimėtojas;

dukart Europos čempionas, antros vietos laimėtojas ir triskart bronzos prizininkas Loerinczas Tamas.

Salė kaukė ir stūgavo, kas akivaizdžiai Pauliui trukdė susikaupti. Tokioje aplinkoje jaunam žmogui reikia turėti ne tik kietą sprandą, bet ir dar kažko daugiau. Numetus juokelius šalin, klaipėdietis nėrėsi iš kailio kaip išmanydamas. Greitai prarasti keli taškai jo nesutrikdė, net mėgino atlikti veiksmus. Visgi meistriškumo lygis ryškėjo sulig kiekviena sekunde, o pergalingą persvarą vengras įgijo likus kiek daugiau nei minutei iki finalinio švilpuko.

Rezultatas 0:8, bet Pauliaus pastangas norisi vertinti teigiamai. Beliko sulaukti, kada P.Galkinas išnaudos kovų pragare sukauptą patirtį ant imtynių kilimo.

Na, o vengras nukeliavo iki finalo ir suteikė Pauliui galimybę pasigalynėti paguodoje. Pirmasis varžovas – George Vladas Mariea iš Rumunijos.

Valdas Malinauskas