Į naujuosius metus Lietuvos imtynių federacija žengia pakiliai. Sausio 3 dieną Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete imtynių federacijos prezidentui Giedriui Dambrauskui buvo įteikti naujo automobilio rakteliai. Juos G. Dambrauskas atsiėmė iš LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės rankų.

Už LTOK skirtas lėšas nupirktas autobusiukas skirtas elitinių sportininkų, kandidatų į olimpines žaidynes, pamainos sportininkų rengimui bei administravimui, kasdienio trenerių, federacijos atstovų darbo sąlygų gerinimui aptarnaujant sportininkus.

Drauge su G. Dambrausku naują devynvietį automobilį atsiimti atvyko pasaulio imtynių čempionas Rimantas Bagdonas, rinktinių treneriai Mindaugas Ežerskis, Ruslanas Vartanovas,  Olegas Antoščenkovas bei pajėgiausias šalies imtynininkas Mantas Knystautas. 

LTOK nuotraukos

 „Federacijos ruošia sportininkus pasaulio čempionatui, kuriame vyks kelialapių į olimpines žaidynes dalybos. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto pareiga – padėti federacijoms, jų administracijai gerinti treniruočių sąlygas, taip prisidėti prie sportinių rezultatų gerinimo. Už dviejų savaičių vyks Lietuvos imtynių čempionatas, tikiu, kad automobilis padės sklandžiau vykti jau ir šiam renginiui“- sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Šiandien čia atvyko ne tik suaugusių ir U-23 rinktinių treneriai – su mumis ir artimiausios pamainos, sporto gimnazijos treneriai. Viso kolektyvo vardu sakau ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui. Automobilį gauname pačiu laiku ir vietoje. Vyksta paskutinis pasirenegimo etapas Europos čempionatui, pretenduojame į visas šešias vietas. Šis automobilis mūsų bendruomenei – didelė paskata. Jis privalo vežioti mažiausiai kelis būsimus olimpiečius ir bent vieną olimpinį prizininką,- kalbėjo G. Dambrauskas. – Federacija savo lėšomis prisidėjo prie automobilio komfortiškumo gerinimo – tai pirmasis Lietuvoje Mecedes Sprinter markės autobusiukas su gamykloje jau įrengtomis patogiomis, ilgoms kelionėms pritaikytomis sėdynėmis. Dėl šių, ir kai kurių kitų mūsų specialių reikalavimų, autobusiuko perdavimas vyko dviem mėnesiais  vėliau, negu mes buvome suplanavę“. 

Sprendimą skirti specialios paskirties automobilį Lietuvos imtynių federacijai dar praėjusiais metais priėmė Lietuvos sportininkų rengimo ir dalyvavimo Tokijo olimpinėse žaidynėse programos ekspertų komisija, šį sprendimą patvirtino LTOK Vykdomasis komitetas.

Iš viso per pastaruosius šešerius metus LTOK lėšomis buvo nupirkta ir federacijoms perduota 18 automobilių. Jais jau naudojasi baidarių ir kanojų, bokso, irklavimo, buriavimo, dviračių, sunkiosios atletikos, šiuolaikinės penkiakovės, lengvosios atletikos ir imtynių federacijos.

Dauguma automobilių – aštuonviečiai, skirti patogiai ir saugiai į varžybas, treniruotes bei stovyklas transportuoti sportininkus ar didesnių gabaritų sporto įrangą.

LTOK ir imtynes.lt pranešimas