Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai. Miesto sporto gimnazijos sporto salėje dėl čempiono titulų varžėsi 205 graikų-romėnų, laisvųjų ir moterų imtynių meistrai.

Klasikų turnyre beveik visą auksą susišlavė Vilniuje besitreniruojantys imtynininkai. Lietuvos imtynių federacijos vadovas Giedrius Dambrauskas tikina, kad aukšto sportinio meistriškumo atletų koncentracija, tokia kaip sostinėje, ankščiau ar vėliau duoda savo vaisių.

„Griežtas sportinis režimas, minimum dvi treniruotės per dieną, kontrolinės kovos, tarptautinės treniruočių stovyklos su šalies ir užsienio atletais, pajėgūs treniruočių partneriai ir nuolatinis dalyvavimas įvairiose varžybose vienareikšmiškai teigiamai įtakoja rezultatus. Sportininkai nuolatos turi būti „tonuse“, todėl esu nustebęs, kad, pavyzdžiui, vasarą treneriai kituose sporto centruose 2-3 mėnesiams auklėtinius paleidžia atostogoms. Apie kokį tonusą galima kalbėti, jei grįžę ant kilimo atletai savo formą atstato geriausiu atveju po kelių mėnesių? Taip atsiranda  atotrūkis, kuris mane neramina ir kurį sustabdyti galėtų, mano nuomone, sportinių klasių regionuose steigimas. Apie tai jau buvo kalbėta su treneriais. Yra entuziastų, kurie pasiryžę dirbti aukštesniu režimu, su jų pagalba mėginsime realizuoti užmojus“, – po čempionato savo mintimis dalijosi LIF prezidentas.

Kalbėdamas apie sportinę čempionato pusę, G.Dambrauskas pažymėjo principinę klasikų Juliaus Matuzevičiaus ir Eivido Stankevičiaus dvikovą svoryje iki 87 kilogramų. „Šįkart Eividas buvo pajėgesnis, patiko  tai, kad pirmaudamas neužsidarė, mėgino aštrinti situaciją, kontraatakuoti. Labai svarbi atleto pergalė, bet dar negarantuojanti ramybės prieš atrankinį pasaulio čempionatą, – pasakojo G.Dambrauskas. – Kažką panašaus matėme moterų imtynių turnyre tarp Kornelijos Zaicevaitės ir Viktorijos Augustauskaitės. Iki šiol tvirta lydere vadinta Kornelija čempionės sostą užleido savo komandos draugei. Laisvūnų pasaulyje tvirtai vadeles savo rankose laiko Andrius Mažeika ir Edgaras Voitechovskis“.