Niukiobinge (Danija) vykusiame „Thor Masters 2019” graikų-romėnų imtynių turnyre aukščiausiai – iki ketvirtos vietos – pakilo Justas Petravičius (63 kg; 12 dalyvių).

Lietuvis pirmame rate nusileido olimpinių žaidynių prizininkui ir Europos vicečempionui Stigui-Andre Bergei iš Norvegijos (0 : 8), kuris ir tapo šio turnyro nugalėtoju.

Vėliau tauragiškis įveikė ukrainietį Europos čempionato trečios vietos laimėtoją Dmytro Cymbaliuką (11 : 3) ir Michaelą Traczą iš Lenkijos (5 : 5 – pergalė pagal papildomus kriterijus) bei amerikietį Sammy Jonesą (8 : 3).

Dvikovoje su JAV atletu Justas patyrė kojos traumą, todėl rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis nutarė atsisakyti Justo dvikovos dėl bronzos su Ukrainos atletu Nasrulachu Nasibovu.

Viliaus Laurinaičio (97 kg; 18 dalyvių) sąskaitoje dvi pergalės ir du pralaimėjimai bei užimta devinta vieta.

Svoryje iki 87 kilogramų (15 dalyvių) Julius Matuzevičius užėmė 12 vietą, o Eivydas Stankevičius liko penkioliktas.

Svoryje iki 130 kilogramų debiutavusio Romo Fridriko rezultatas kuklus. Vos šimtuką sveriantį visaginietį treneriai eksperimento tvarka patikrino supersunkiasvorių lygoje, tačiau daug sunkesni banginiai – pasaulio čempionato penktos vietos laimėtojas Nikola Kučmijus iš Ukrainos ir vengras Mosesas Majorosas – išnaudojo savo kilogramų privalumą.

„Nieko ten tragiško su Romu nebuvo, kovojo, stengėsi. Tikėtis, kad jis paims ir stumdys uolas būtų naivu, bet esame tokioje padėtyje, kad rinktinei reikalingas dar vienas atletas imtyniaujantis sunkiausioje kategorijoje. Tegul semiasi patirties, – kalbėjo treneris M.Ežerskis. – Julius, Eivydas ir Vilius gamina varžovams taškus savo klaidomis. Kol kas jų per daug ir varžovai tuo pasinaudoja“.

Tarptautiniame turnyre Danijoje kovoje 141 imtynininkas iš devyniolikos valstybių.

Valdas Malinauskas