Kelmės sporto centre vyko III-asis tarptautinis laisvųjų imtynių jaunių turnyras „Kelmė Cup 2019“.

Šeimininkai, audringai palaikomi žiūrovų, garbingai atstovavo Kelmės kraštui ir iškovojo tris aukso medalius bei kelis kitų spalvų apdovanoijimus.

Svorio kategorijoje iki 60 kg sėkmingai pasirodė kelmiškis Paulius Leščauskas. Kelmės sporto centro auklėtinis pademonstravo gerą techniką ir iškovojo įspūdingas pergales. Labiausiai išsiskyrė pusfinalio kova, kurioje kelmiškis ant menčių paguldė vieną pajėgiausių Baltarusijos imtynininkų Nikolajų Urbanovičių. Finalinėje kovoje Paulius nepaliko jokių vilčių klaipėdiečiui Dovydui Gečui.

Svorio kategorijoje iki 65 kg puikų sportinį charakterį parodė Karolis Žiauberis, kuris pirmoje kovoje įveikė Matą Sketerską iš Alytaus, pusfinalyje nugalėjo komandos draugą Vakarį Norkuckį, o finalinėje imtyje palaužė rusą Anarą Azurmanovą ir taip pat iškovojo pirmąją vietą.

Svorio kategorijoje iki 92 kg Kelmės komandos lyderis Vilius Mikalauskas, kuris ruošiasi šių metų Europos jaunių čempionatui, rimtesnio pasipriešinimo nepajuto. Visas keturias kovas Vilius laimėjo užtikrintai ir tapo turnyro nugalėtoju.

Be kelmiškių puikia sportine forma išsiskyrė vilkaviškiečiai Mantas Pikūnas (45 kg), Tautvydas Kerutis (51 kg) ir Karolis Grigelaitis (55 kg), kurie tapo nugalėtojais savo svorio kategorijose. Svoryje iki 71 kg triumfavo Baltarusijos jaunių čempionas Kirilas Vikpišas.

Tradicinėse varžybose galynėjosi 66 mtynininkai iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos bei dešimties Lietuvos miestų.

Turnyro rengėjai nepamiršo ir mažųjų sportininkų – trijose svorio kategorijose paaiškėjo vaikų amžiaus grupės nugalėtojai ir prizininkai. Vaikų turnyre jėgas išmėgino 30 dalyvių.

Geru turnyro organizavimu pasidžiaugę užsienio komandų treneriai pažadėjo „Kelmė Cup“ turnyrą įtraukti į kitų metų planuojamų varžybų kalendorių ir atvykti su gausesnėmis sportininkų pajėgomis. Tuo tarpu turnyro organizatoriai kitiems metams kels dar aukštesnius tikslus ir plės dalyvių geografiją.