Klaipėdoje baigėsi tradicinis tarptautinis jaunių ir vaikų graikų-romėnų imtynių turnyras, skirtas Lietuvos kariuomenės ir visuomenės dienai paminėti.

Varžybose puikiai pasirodė Klaipėdos miesto „Viesulo“ sporto centro (direktorius E. Klimas) auklėtiniai. Uostamiesčio atletai iškovojo 9 aukso, 5 sidabro bei 7 bronzos medalius ir komandinėje įskaitoje tapo šio turnyro nugalėtojais.

Antroje vietoje, laimėjusi 4 aukso medalius, liko Rezeknės (Latvija) komanda, trečią vietą užėmė Lydos (Baltarusija) atletai (3 aukso medaliai).

Šiame turnyre varžėsi daugiau nei 200 jaunųjų atletų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos.

Jaunių grupėje atletai galynėjosi 8-iose svorio kategorijose, o vaikų – 12-oje. Dar vienoje kategorijoje savo jėgas išmėgino jaunių amžiaus merginos.

Vaikų grupėje nugalėtojais ir prizininkais tapo:

24 kg – klaipėdietis Edvardas Volkovas iškovojo auksą, sidabro medaliu tenkinosi dar vienas klaipėdietis Ivan Agafonov, kuris būdamas septynerių metų, parodęs valią ir charakterį, sugebėjo patekti finalą. Trečiąsias vietas iškovojo Danil Lantukov (Klaipėda) ir Faustas Balšaitis (Tauragė).

29 kg – auksą iškovoja Ilja Jarmolovič (Lyda). Šis atletas iš Baltarusijos sporto internato finale įtemtoje kovoje įveikė klaipėdietį Vilių Rasiuką, kuris tenkinosi sidabro medaliu. Bronzą iškovojo kaunietis Milvydas Muleravičius ir latvis Zavs Meškis.

32 kg – auksą pelnė šiaulietis Tadas Vilčiauskas, sidabrą – Lukas Žukauskas iš Visagino, o bronzos medalius iškovojo visaginietis Tomas Žukauskas ir Mangirdas Braždžiūnas (Anykščiai).

35 kg – nugalėtoju tapo Rezeknės atstovas Jaromirs Žukovs, sidabrą iškovojo klaipėdietis Ernestas Idzelis, bronzą – Nikita Smirnovas iš Panevėžio ir Timas Marcinkus (Klaipėda).

38 kg – auksą laimėjo dar vienas Latvijos atstovas Glebs Šabanovs, antrą vietą iškovojo Olivers Irklis (Liepoja), bronza atiteko kauniečiui Arnui Volkovui ir latviui Kirilsui Živkovsui.

41 kg – ant nugalėtojo pakylos lipo klaipėdietis Leonard Spiridonov, sidabru pasipuošė Rezeknės atstovas Artis Elksnis, o bronzą laimėjo klaipėdietis Vilius Vasiliauskas ir visaginietis Roman Krot.

48 kg – pirmą vietą iškovojo anykštėnas Augustas Vaitiekūnas, antrą vietą užėmė Kirils Kovalovs iš Rezeknės, treti liko Vilius Alonderis iš Panevėžio ir visaginietis Timofej Šapoval.

52 kg – ant aukščiausio laiptelio lipo Klaipėdos atstovas Nedas Valiulis, kuris finale įveikė šiaulietį Marių Baranauską, bronzos medaliais tenkinosi latvis iš Rezeknės Algidas Tautkus ir kupiškėnas Mykolas Vizbaras.

62 kg – dar vienas klaipėdietis Giedrius Knystautas tapo šio turnyro nugalėtoju, sidabrą pelnė kitas uostamiesčio atstovas Aleksej Morozov, trečioje vietoje liko Etonis Labutis iš Klaipėdos ir kaunietis Tumas Razmus.

68 kg – auksą iškovojo svečias iš Baltarusijos Arsenij Romancev, sidabrą pelnė klaipėdietis Paulius Jucius, bronzą – Kasparas Žigas ir Edvinas Perkauskas – abu klaipėdiečiai.

73 kg – jokių vilčių nepalikęs varžovams, nugalėtoju tapo klaipėdietis Justas Kaminskas, sidabro medaliu pasipuošė latvis Genadijs Ušakovs, o bronzą iškovojo šiaulietis Rokas Podrezovas ir visaginietis Andrius Leontjev.

Jaunių turnyre svorio kategorijoje iki 48 kg pirmąją vietą iškovojo Andrej Semion iš Lidos, antrą vietą laimėjo Rezeknės atstovas Ilja Pleškans, treti liko anykštėnas Kipras Puikis ir Vladislav Solenko (Ragainė).

51 kg – nugalėtoju tapo Antons Kozubs iš Liepojos, antrą vietą laimėjo Lukas Ulkė (Kupiškis), treti liko Ruslan Ščekotkin (Ragainė) ir Laurynas Barauskas (Marijampolė).

55 kg – nugalėtoju tapo latvis Aresterijs Štarjakovs, antrą vietą iškovojo visaginietis Platon Špolianskij, o bronzą laimėjo Tauragės atstovas Lukas Kuizinas.

60  kg – svorio kategorijoje sau lygių neturėjo Lietuvos jaunių rinktinės narys klaipėdietis Donatas Rindeikis, sidabrą iškovojo vilnietis Benas Mickevičius, bronza atiteko visaginiečiui Nikitai Boiko ir baltarusiui Artiom Markevič.

65 kg – nugalėtoju tapo Rusijos atstovas Pavel Kondratjev, sidabras atiteko latviui Edvins Čistjakovs, o bronza – Modestui Ručinskui (Klaipėda) ir Ivan Kolinovskij (Brestas).

71 kg – dar vieną aukso medalį iškovojo klaipėdietis Edvinas Stanišauskas, kuris finale įveikė vilnietį Edviną Matačių. Bronzos medaliais pasipuošė latviai Artjoms Murnieks ir Maksims Hmelovs.

80 kg – svorio kategorijoje karaliavo klaipėdietis Osvaldas Macijauskas, sidabrą iškovojo vilnietis Jurijus Ščegolevas, treti liko – Marijampolės atstovas Matas Liutkevičius ir Rezeknės atstovas Tamšs Žukov.

92 kg  – nugalėtoju tapo visaginietis Igor Kobadeicev, sidabro medaliu pasipuošė liepojietis Daniels Arejevs.

Merginų varžybose nugalėtoja tapo perspektyvi klaipėdietė Meda Ančerytė. Ji finale nugalėjo Baltarusijos atstovę iš Bresto Ariną Žitkevič. Trečios liko Dominyka Vaitulionytė iš Marijampolės ir anykštietė Jolita Ivanauskaitė.

Varžyboms „svorio“ pridėjo puikiai teisėjavę Lietuvos kariuomenės savanoriai, žymiausi šalies graikų-romėnų stiliaus imtynininkai, įvairių amžiaus grupių pasaulio ir jaunimo čempionatų prizininkai Mantas Knystautas, Paulius Galkinas, Vilius Laurinaitis, Romas Fridrikas, Kristupas Šleiva, Martynas Nemsevičius, Justas Petravičius ir Julius Matuzevičius.

Turnyro organizatoriai varžybų dalyviams surengė ekskursiją po uostamiestį bei išvyką į delfinariumą.