Jalgasbay BERDIMURATOV (UZB) – Paulius GALKINAS 9:0
 
Šiandien buvo svarbi diena Pauliui Galkinui. Kazachstano sostinėje klaipėdietis paguodos turnyre kovojo dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes. Deja, 23-ejų buvęs pasaulio jaunių čempionato sidabro medalio laimėtojui visiškai nepavyko užmegzti kovos parteryje.
 
https://youtu.be/1juSwZbo3Sw
 
Prieš lemiamą Pauliaus Galkino pirmą paguodos imtį treneris Olegas Antoščenkovas prasitarė, jog Pauliui būtų palankesnis ukrainietis. „Volodymyrą Jakovlevą Paulius yra nugalėjęs prieš pora metų. Uzbekas visai nežinomas, todėl neaišku, kokių siurprizų jis gali pateikti“, – svarstė treneris.
 
 
Jam antrino čempionato metu viename kambaryje apsistojęs Mantas Knystautas. „Taip, žinau, kad Pauliui geriau sekasi kovoti su jau pažįstamais varžovais“, – pritarė sunkiasvoris.
 
Vėliau Mantas pažėrė kelias istorijas apie savo žemietį. „Kuomet aš pradėjau lankyti imtynių treniruotes, Paulius jau buvo pažengęs. Jis užaugo kovodamas su savo broliu Justu ir Rūteniu Uginčiumi. Paulius labai dėmesingas, puikiai suvirškina trenerių reikalavimus, laikosi disciplinos. Jo charakterį ir užsispyrimą apibūdina vienas nutikimas. Prisimenu, Lenkijoje varžybose po svėrimo treneris paprašė jo palaukti hole, kol kiti pasisvers. Procedūra kiek užtruko, nes kažkas dar metė paskutinius gramus. Po svėrimo ceremonijos išvykome į viešbutį, išsimaudėme duše, o vakarieniaujant pasigedom Pauliaus. Nuvarėm į salę, kuri jau buvo užrakinta ir šaukim jį vardu. Po kiek laiko pasirodė Paulius. Sakė, kad jam buvo liepta laukti, tai ir laukė. Hole jis prasėdėjo geras tris valandas“, – su šypsena apie kelių metų senumo istoriją pasakojo M.Knystautas.
 
Deja, šiandien kortos sukrito visiškai nepalankiai. Uzbekas Jalgasbajus Berdimuratovas įveikė ukrainietį. Tai jau buvo šioks toks minusas. Lemiamą kovą Paulius pradėjo vangokai, inertiškai. Suprantama, teisėjai jam išrašė baudą. Parteryje klaipėdiečio gynyba subyrėjo ir kova baigėsi netikėtai per anksti.
 
„Manau, kad Paulius perdegė. Kito paaiškinimo nerandu. Vakar jo net Lorinczas nesugebėjo paridenti, o šiandien jis buvo aiškiai nesavas. Tas olimpinio kelialapio artumas suveikė neigiamai. Vakar jis buvo ant bangos ir neabejoju, kad įveiktų uzbeką. Per naktį, matomai, perdegė“, – po kovos kalbėjo Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas.
 
Primenu, kad aštuntfinalyje Paulius Galkinas pateikė staigmeną įveikęs šių metų Europos vicečempioną Rolandą Schwarzą iš Vokietijos. Klaipėdietis visus reikalus sutvarkė pirmame kėlinuke, kuomet tituluotam varžovui padovanojo atakų škvalą – po trijų metimų rezultatas tapo 10:0 ir teisėjai sustabdė dvikovą bei pripažino klaipėdiečio pranašumą aiškia persvara.
 
Pirmoje pasaulio čempionato kovoje Paulius per pora minučių ant menčių paguldė turkmėną Šermetą Permanovą.
 
Valdas Malinauskas