„Emocijų netrūko – lūkesčiai buvo patys aukščiausi. Planavome parsivežti medalį, – prisipažino Europos imtynių čempionate bronzos medalį iškovojusios Danutės Domikaitytės treneris Aivaras Kaselis.

Pasak trenerio, Europos pirmenybės kiek padėjo sudėlioti dalį svarbių taškų atrankų į Tokijo olimpines žaidynes etape. „Dabar jau kur kas aiškiau matome, kas kovos dėl kelialapių, – žurnalistams Vilniaus oro uoste sakė A.Kaselis. – Mažajame finale Danutė įveikė vokietę Anna Karmen Schell, kuri jau turi bilietą į olimpines žaidynes. O mūsų dar laukia labai daug darbo ir du bandymai, kuriuos mes tikrai išnaudosime“.

Bronzos medalis, be abejo, D.Domikaitytei tapo pačia geriausia 25-ojo gimtadienio dovana. Sveikinimų Vilniaus oro uoste šeštadienį gimtadienį švenčiančiai sportininkei netrūko – ją pasitiko gausi minia su balionais, gėlėmis ir dovanėlėmis. Sveikinimai skriejo tiek iškovoto medalio, tiek gimtadienio proga. Priminsime, kad Šiauliuose sportuojančios D.Domikaitytės bronza – tai yra pirmasis Lietuvos moterų apdovanojimas Europos čempionatų istorijoje.

„Šis medalis – didžiausias mano karjeros pasiekimas. Esu labai laiminga, tačiau be savo komandos – trenerių, komandos partnerių, gydytojų – to, manau, nebūčiau pasiekusi, – žurnalistams sakė sportininkė. – Daugeliui, tikiu, galėjo pasirodyti, kad finalinė kova buvo lengva, tačiau norėčiau, kad visi suprastų, kokiu sunkiu keliu buvo eita šio medalio link ne vienerius metus. Ši bronza – tai sunkaus ir juodo visos komandos darbo vaisius“.

D.Domikaitytė priminė, kad dvejus metus iš eilės Europos čempionatuose teko tekintis penktomis vietomis.

„Žinote, penkta vieta pradėjo nebetenkinti – kaip sakoma, trečias kartas nemeluoja“, – plačiai besišypsodama medaliu į kameras pamojavo imtynininkė.

Prabilusi apie olimpinę atranką, D.Domikaitytė pabrėžė, kad ant jos krūtinės nugulęs medalis – puikiausias įrodymas, kad yra dirbama tinkama linkme. „Tai yra rezultatas, tai yra mažas žingsnis man, nes kelialapio aš dar kišenėje neturiu… Aš nenurimsiu, kol jo neturėsiu“, – sakė sportininkė.

 „Ilgai ėjome šiuo keliu… Palaipsniui. Jau virš dešimt metų. Ir pagaliau suaugusiųjų sporte Danutei pavyko save realizuoti“, – kiek graudinosi treneris A.Kaselis.

Jis pripažino, kad tik pradėjus darbuotis su merginomis, sulaukė nemažai skeptikų komentarų – ar verta, ar sugebėsime, ar pasieksime aukštumų.

 „Pirmieji metai buvo sudėtingi. Buvo daug nesusipratimų ir nesusikalbėjimų, bet vėliau radome daug atsakymų. Manau, kad visada atsiranda skeptikų, kai pradedi daryti kažką naujo. Visus skeptikų pasisakymus ir komentarus man pavyko paversti komandos varomąja jėga. Su šypsena ėjome toliau, skeptikai atsiliko, o dabar jau esame juos aplenkę. Dabar džiaugiamės nuolat augančia palaikančiųjų minia“, – kalbėjo A.Kaselis.

Pirmasis atrankos į Tokijo olimpines žaidynes vyks Vengrijoje jau kovo mėnesį. „Olimpinis kelialapis? Man? Danutei? Mūsų komandai? Tai yra svajonė širdyje. Norime, kad pasaulyje plazdėtų mūsų šalies vėliava“, – sakė A.Kaselis.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt